REKLAMAHELIO - Baner Główny - Bakaliowe Kieszonkowe (18-29.09.2019)

(ZM Henryk Kania)

Alior Bank wypowiedział umowę faktoringu odwrotnego spółce ZM Henryk Kania Bank podał, że kwota ekspozycji związanej z finansowaniem klienta wynosi 233,1 mln zł. Jednocześnie bank rozpoczął działania mające na celu wypowiedzenie pełnego pakietu umów zawartych z klientem.

REKLAMAVITAKRAFT - VITA NATURE -BELKA W ARTYKUŁACH (15-30.09.2019)

Wczoraj, w środę 5 maja br. Zakłady Mięsne Henryk Kania poinformowały, że Alior Bank wypowiedział spółce umowę faktoringu odwrotnego i w ciągu 7 dni roboczych oczekuje spłaty z tego tytułu 88,4 mln zł.

Jednocześnie ZM Kania podały, że na 5 czerwca 2019 roku przypada termin spłaty Alior Bankowi dwóch kredytów o łącznej wartości 60 mln zł, i że spółka nie posiada środków na ich spłatę.

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ WIĘCEJ NA TEMAT PROBLEMÓW ZM HENRYK KANIA:

ZM Henryk Kania składa wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego

Przyszłość ZM Henryk Kania jest w rękach sieci handlowych i dostawców! Niepewny los producenta wędlin
 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~kel 1 3 miesiące temu

  Oj eksperci....... tylko gadają już po tym wszystkim jak się mleko rozleje. dlaczego ich nie ma zanim coś się wydarzy. dlaczego wczesniej nie pisali o tym lub udzielali wywiadów ok klienci którzy biorą połowę produkcji są niebezpieczni. problem w tym co może ustawodawca zrobić aby taka siec była bezpieczna dla producentów....? dostawców..? Wprowadzić zapisy prawne i podatkowe które trzymają w ryzach sieci handlowe w stosunku do przeterminowanych zapłat i warunków handlowych. Przeterminowane zapłaty powinny być z urzędu naliczane do nich odsetki bo tak stanowi prawo i nie da się tego w żaden sposób obejść , a podatki płacić wtedy kiedy kasa na koncie a nie fv wystawiona bo to w polsce przyrzeczenie tylko zapłaty a jak się pójdzie do sądu to nie argument ze ktoś winien. odbiorcy powinni podatkowo rozliczać dostawy dopiero po zapłaceniu za Nią

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony