REKLAMAMLEKOVITA - DarPro 2020 - Baner Główny (kwiecień 2020)

(Allegro.pl)

W 2020 r. platforma Allegro.pl planuje zainwestować 1 mld złotych w dalszy rozwój swojego ekosystemu i rozwiązania, które pozwolą budować "doskonałe doświadczenie kupujących oraz umożliwią dalszy rozwój biznesu ponad 100 tys. firm handlowych działających na platformie."

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

Allegro podkreśla, że rok 2019 r. był bardzo udany dla naszej platformy. „Polacy wybierają Allegro jako ulubione miejsce robienia zakupów, a sprzedawcy z powodzeniem rozwijają swoją działalność na platformie. W ubiegłym roku dodali aż 40 mln nowych ofert, co daje w sumie 130 mln. Co tydzień działalność otwierało tysiąc nowych kont firmowych” – podkreślają przedstawiciele Allegro.pl.

Przypomnijmy, że Allegro znalazło się na liście 10 największych witryn e-commerce na świecie pod względem liczby odwiedzin miesięcznie. Polska firma e-commerce przyjmuje prawie 194 miliony odwiedzających miesięcznie, co stanowi nieco mniej niż liczba osób odwiedzających, porównywalnie do singapurskiej platformy Shopee i chiński detalista internetowy Tmall.

Liderami rankingu są Amazon i eBay. Na liście znalazło się też wiele chińskich platform, ale Allegro jest jedyną firmą w tej pierwszej dziesiątce, która działa tylko w Europie.

Internetowy rynek detaliczny rozwijał się w dwucyfrowym tempie przez ostatnie dwa lata i jest obecnie wart 11,75 mld euro (50 mld zł).

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony