REKLAMAPartner Logistic - baner główny (14-29.02.2020 r.)

( Allegro.pl)

W 2020 Allegro chce inwestować w sieć dostaw, pozyskiwanie ruchu i usługi finansowe. Serwis informuje, że w najbliższych miesiącach będzie wdrażał zmiany i zmodyfikuje regulamin.

REKLAMAPREMIUM ROSA - Belka w artykułach - 19.02. - 04.03

Serwis Allegro w 2019 roku zainwestował ponad 80 proc. więcej niż rok wcześniej „w różne narzędzia służące zarówno sprzedającym, jak i kupującym”. Serwis chwali się, że dzięki tym inwestycjom najlepsi sprzedawcy osiągnęli nawet o 118 proc. większą sprzedaż, a 80 nowych firm przekroczyło 1 mln zł obrotu w pierwszym roku działalności.

Jak poinformował serwis, kolejne zmiany w działalności platformy i regulaminie, które w życie wejdą w ciągu najbliższych miesięcy, będą dotyczyć kilku obszarów:

 • Rabat transakcyjny (zwrot prowizji) będzie można uzyskać łatwiej. Od 24 marca proces zwrotów będzie oparty na obiektywnych danych, które mamy w systemie.
 • Od 1 lutego zgodnie z sugestiami sprzedających zwiększymy maksymalną cenę dostawy przesyłek kurierskich w Allegro Smart! Ponadto przedłużymy o miesiąc okres promocyjny, w którym zwracamy pełny koszt tych przesyłek. Od 1 marca sprzedający pokryją część tych kosztów.
 • Dla większej transparentności 4 lutego uzupełnimy Regulamin o informacje o sortowaniu po trafności i powodach nakładania ograniczeń na konta.
 • Aby wspierać działania chroniące środowisko, od 4 lutego sprzedaż pieców na paliwa stałe będzie możliwa tylko z certyfikatem.
 • Od 4 lutego znacznie poszerzymy możliwość sprzedaży produktów inwestycyjnych na Allegro, aby sprzedający mogli zaoferować klientom większy wybór produktów takich jak złoto czy diamenty.
 • Prowizja od sprzedaży od 2 kwietnia będzie obliczana w nowy sposób: w transakcjach innych niż z dostawą Allegro Smart! lub z dostawą za 0 złotych, prowizja będzie obejmować łączny koszt produktu i dostawy.
 • 4 lutego w kilkunastu kategoriach zmieni się wysokość prowizji od sprzedaży. Będzie też możliwe zapisanie na koncie karty płatniczej, co ułatwi regulowanie rachunków na Allegro.
 • W drugiej połowie 2020 roku w kwalifikacjach do programu Super Sprzedawca będzie uwzględniany poziom jakości sprzedaży. Dzięki temu sprzedający z wysokim poziomem jakości łatwiej zdobędą lub utrzymają ten status.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 6

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (7)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Thru 7 miesiąc temu

  Do Bati. Te 30 % to prowizja brutto. Wg. moich wyliczen prowizja od kwoty netto ( odejmujemy od ceny wszystkie koszty) wyniesie 50%... Podatek dochodowy wynosi...18%...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomek2020 6 miesiąc temu

  Zapraszam do dyskusji na temat prowizji od kosztu wysyłki w grupie Zjednoczeni Sprzedawcy: https://www.facebook.com/group...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ecommerce 5 miesiąc temu

  W najgorszej sytuacji są sprzedawcy handlujący tanim towarem i ci, którzy wysyłają jakieś palety, których wysyłka kosztuje koło 50 zł i więcej. Będzie trzeba podnieść ceny, bo przecież na dostawie się nie zarabia... Sky-Shop jeszcze w tym samym dniu przypomniał klientom o innych kanałach sprzedaży, które są dla nich dostępne oprócz sklepu internetowego https://blog.sky-shop.pl/prowi... Pojawia się tu eMag, Empik, eBay - to już nieco mniej popularne w Polsce rozwiązanie. Może faktycznie dobrze przenieść część sprzedaży na inne platfromy...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bati 4 miesiąc temuocena: 100% 

  Prowizja od kosztu wysylki.. sprzedajac towar promowany za 10 pln z wysyłką za 10 pln allegro wezmie 30% wartosci towaru. A gdzie inni zlodzieje jak zus czy skarbowka. Trzeba by sprzedawać powietrze żeby sie to opłacało. Mozna podnieść cene ale kto to kupi... Warto zapamietac ten moment...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~fyf 3 miesiąc temuocena: 100% 

  z niecierpliwośćią czekamy na konkurencję tego złodziejskiego portalu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~5+7 2 miesiąc temu

  Aliexpress i inne azjatyckie platformy otwierają szampany na wieść, że allegro będzie mocniej doić swoich żywicieli.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~googgy 1 miesiąc temuocena: 100% 

  Po co ten bełkot o jakości nie można prościej , sprawa jest prosta jak drut: allegro ma zamiar wprowadzić prowizję od wysyłek a co za tym idzie tanie towary podrożeją Np jeśli kupisz coś na allegro za 1zł i przesyłką pobraniową za 20zł to sprzedawca będzie musiał odprowadzić prowizję od kwoty 21zł, a jest to prowizja 9-15% w zależności od kategorii. Czyli sprzedawca za towar o wartości 1zł będzie musiał dla allegro odprowadzić 1,89zł prowizji czyli oznacza to że wzrosną ceny towarów, mogą wzrosnąć koszty wysyłek a tutaj niestety oceny będą gorsze czyli de facto wzrośnie cena towaru. Allegro przewiduje też zwolnienie z prowizji ale tylko wtedy jeśli kupujący kupi towar powyżej 40zł i ten kupujący ma wykupiony pakiet smart. Niestety ale na obecne realia to 20-30% kupujących ma taką opcję. Będą podwyżki -((( Pakiet Smart nic nie da bo kupując na allegro będziesz więcej płacił za towar.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMABCC - Half Page
do góry strony