REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

(Allegro)

Spółka Allegro uruchomiła dla sprzedawców wart 16 mln złotych pakiet wsparcia, który pomoże im przetrwać trudniejszy czas. Celem jest wsparcie zarówno obecnych sprzedawców, jak i nowych firm dotkniętych ograniczeniami sprzedaży w związku z koronawirusem, chcących rozpocząć sprzedaż online przy zerowych kosztach prowizji.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

- Małe i średnie przedsiębiorstwa są bardzo ważną częścią polskiej gospodarki. Tworzą miejsca pracy oraz zapewniają dochody i usługi rodzinom w całej Polsce. Są także podstawą gospodarki cyfrowej. W obecnej, niespotykanej dotąd sytuacji, firmy internetowe stały się niezbędne w zapewnianiu Polakom dostępu do produktów i usług potrzebnych w życiu codziennym. Jesteśmy najpopularniejszym miejscem internetowych zakupów w Polsce, to dla nas wielka odpowiedzialność i dlatego będziemy współpracować z polskimi firmami, aby zapewnić konsumentom szeroki dostęp do codziennych produktów - mówi Francois Nuyts, CEO Allegro.

- Będziemy nadal inwestować w programy i rozwiązania, które mogą mieć najbardziej pozytywny wpływ na życie Polaków i na polską gospodarkę - dodaje Nuyts.

W ubiegłym tygodniu Allegro ogłosiło wartą 21 mln zł inwestycję, dzięki której każdy klient za darmo i bez dodatkowych warunków może przez miesiąc korzystać z bezpłatnych dostaw w ramach Allegro Smart!. W ten sposób pomagamy Polakom zorganizować swoje życie w trudnych czasach i zrobić zakupy online bez żadnych kosztów dostawy. 1 kwietnia firma uruchomi wart ponad 16 milionów złotych „Pakiet wsparcia dla sprzedających”. Pomoże on obecnym sprzedawcom utrzymać biznes i lepiej zarządzać  przepływem gotówki a nowym firmom, szukającym nowych kanałów online, obniży koszty rozpoczęcia sprzedaży. 

W ramach pakietu: 

• wydłużony zostanie termin płatności dla małych firm z 14 do 60 dni; 

• miesiące bez płacenia prowizji dla nowych polskich sprzedawców niezależnie od skali działalności; 

• łatwy dostęp do pożyczki z cashbbackiem do 4,5 tysiąca złotych dla sprzedawców prowadzących jednoosobową  działalność gospodarczą;

• wstrzymane zostały wcześniej ogłoszone podwyżki opłat,  dzięki czemu sprzedawcy oszczędzą 8,5 miliona złotych.

Mali i średni sprzedawcy później zapłacą za usługi. Firma wydłuży termin zapłaty prowizji za usługi Allegro z 14 do 60 dni. Dotyczy to 54 tysięcy obecnych małych i średnich sprzedawców. Przedłużenie okresu płatności włączymy automatycznie.

Allegro zaoferuje nowym przedsiębiorcom, którzy zdecydują się zacząć oferować swoje produkty na platformie 3 pierwsze miesiące działalności bez prowizji. Dzięki temu będą mogli łatwo rozpocząć sprzedaż w internecie. W ostatnich latach Allegro oferuje różne programy promocyjne dla nowych sprzedawców, obniżając prowizję od sprzedaży zwykle o 20% do 50%. W wyjątkowych okolicznościach podejmujemy wyjątkowe działania, dlatego rabat wynosi teraz 100% i obowiązuje dłużej.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWH Market Spółdzielnie_Halfpage_czerwiec-lipiec 2020
do góry strony