REKLAMATZMO - Bella - Baner Główny (28.05- 11.06.2020)
Wejście do kwatery głównej Amazona

Wejście do kwatery głównej Amazona (fot. Flickr.com/photos/scobleizer/ (CC BY 2.0))

Amazon ogłosił, że dodał do swojego asystenta głosowego funkcje, które mogą pomóc użytkownikom w określeniu poziomu ryzyka związanego z zarażeniem koronawirusem.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

O sprawie pisze portal fastcompany.pl. Obecnie wszyscy użytkownicy Alexa w Stanach Zjednoczonych mogą zadawać np. pytania: „Alexa, co mam zrobić, jeśli sądzę, że mam koronawirusa?”. Po rozpoczęciu konwersacji Alexa zapyta użytkownika o objawy, historię podróży i ewentualne narażenie na kontakt z osobą zarażoną chorobą. W zależności od odpowiedzi użytkownika Alexa zaoferuje wskazówki dla użytkownika.

To nie jedyna nowość od Amazon Alexa, która ma pomóc w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Użytkownik może poprosić urządzenie o zaśpiewanie 20-sekunodwej piosenki, tak aby łatwo odmierzyć właściwy czas mycia rąk, który umożliwia zniszczenie śladów wirusa.

Podobne rozwiązania do swojego asystenta głosowego Siri wprowadził również Apple. Asystent, po zadaniu pytań i ustaleniu stanu zdrowia, może zadzwonić pod amerykański numer alarmowy 911. Rozwiązanie działa w oparciu o wskazówki Centers for Disease Control and Prevention (ang. Centra Kontroli i Prewencji Chorób).

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony