REKLAMAMODERN-EXPO - Baner Główny (styczeń-luty 2020)
Centrum dystrybucji Amazon Fulfillment

Centrum dystrybucji Amazon Fulfillment (fot. mat. prasowe Amazon)

Jak twierdzi część pracowników Amazona, firma grozi im zwolnieniami za to, że rozmawiają z mediami, przekonując, iż koncern powinien robić więcej w kwestii zwalczania zmian klimatu – informuje serwis ABC News.

REKLAMANutrend - Belka w artykułach - Baner nr 1 (28.01 - 09.02.2020)

Amazon Employees for Climate Justice, to grupa pracowników Amazona, która m.in. organizuje protesty w sprawie niedostatecznych – zdaniem aktywistów – działań firmy na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu. W opublikowanym w miniony czwartek komunikacie członkowie stowarzyszenia informują, że „pracownicy działów technologicznych Amazona byli wzywani na rozmowy z prawnikami i menedżerami HR firmy, którzy przepytywali ich na okoliczność ich publicznych wypowiedzi w sprawie większej odpowiedzialności klimatycznej koncernu. Niektórzy pracownicy otrzymywali następnie maile z groźbami rozwiązania umów o pracę, jeśli nie zaprzestaną udzielania takich komentarzy.

Aktywiści utrzymują, że Amazon zmienił swoje wewnętrzne regulacje Polityki Komunikacji Zewnętrznej we wrześniu – tuż przed tym, jak ok. 1000 pracowników koncernu opuściło stanowiska pracy, by przyłączyć się do protestów w ramach akcji Global Climate Strike. W USA odbyły się wówczas narodowe marsze, mające na celu zwiększenie świadomości zagrożenia zmianami klimatycznymi.

Rzecznik Amazona zapewnił w rozmowie z ABC News, że wewnętrzne przepisy regulujące zasady publicznej komunikacji pracowników firmy nie odbiegają od tych, jakie obowiązują w innych dużych przedsiębiorstwach, a niedawne zmiany tych regulacji miały ułatwić pracownikom udzielanie medialnych wypowiedzi. Zmiany miały polegać na „uproszczeniu procedury uzyskiwania zgody na wygłaszanie publicznych przemówień, udzielanie wywiadów mediom i wykorzystywanie logo firmy”.

Rzecznik wyjaśnił też, że „pracownicy mogli otrzymywać upomnienia z działów HR, jeśli stwierdzano przypadki naruszenia przepisów Polityki Komunikacji Zewnętrznej”.

Przypomnijmy, że we wrześniu, na dzień przed planowanym „marszem klimatycznym na Amazona”, Jeff Bezos ujawnił plany zredukowania do zera emisji netto dwutlenku węgla do 2040 r., czyli o 10 lat wcześniej, niż przewidują Porozumienia Paryskie.

Źródło: abcnews.go.com

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~WTF 1 20 dni temu

  Dranstwo. Niszcza planete i jeszcze terroryzujo ludzi

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony