REKLAMADOBROWOLSCY - Syty Wilk - Baner Główny (17.02 - 01.03.2020)
ID ZDJĘCIA: 1419

ID ZDJĘCIA: 1419 (fot. Pixabay CC0)

W USA funkcjonuje rządowy program pomocy socjalnej Supplemental Nutrition Assistance Program (SNAP), w ramach którego najuboższe gospodarstwa domowe otrzymują rodzaj bonów żywnościowych – food stamps. Dotychczas bony były wymieniane na produkty spożywcze przede wszystkim w sieciach supermarketów i sklepów convenience. Firmy Walmart i Amazon w porozumieniu z ministerstwem rolnictwa prowadzą testowe programy akceptacji bonów w serwisach online, by wykroić sobie część z wartego ponad 50 mld dolarów rynkowego tortu.

REKLAMAPREMIUM ROSA - Belka w artykułach - 19.02. - 04.03

Program SNAP, zwany powszechnie jako „food stamps”, obejmuje obecnie ok.38 mln beneficjentów, osób o dochodach poniżej progu ubóstwa – w przeliczeniu na 4-osobową rodzinę jest to 2.665 dolarów miesięcznie brutto. Taka rodzina może liczyć na wsparcie w postaci bonów żywnościowych o wartości 465 dolarów miesięcznie. W 2017 r. w ramach programu wydano na ten cel ponad 52 mld dolarów.

Opinia publiczna w USA od dawna domaga się zwiększenia dostępu do e-commerce dla osób, które nie posiadają konta w banku, co w 2017 r. dotyczyło 6,5 proc. amerykańskich gospodarstw domowych. W znacznej części to rodziny najuboższe. W czwartek 18 kwietnia amerykański Departament Rolnictwa, odpowiedzialny za program SNAP, ogłosił zawarcie porozumienia z firmami Amazon i Walmart, w ramach którego opracowany zostanie system akceptacji bonów żywnościowych w serwisach online obu detalistów.

Obecnie Amazon i Walmart uruchomiły dwuletni pilotaż programu, który umożliwia płacenie za zakupy żywności online bonami żywnościowymi. Od strony technicznej nie będzie to zapewne wielkie wyzwanie, ponieważ bony te mają obecnie postać kart płatniczych, zasilanych przez rząd w ramach programu SNAP.

– Osoby korzystające z programu SNAP powinny mieć możliwość kupowania żywności w taki sam sposób, jak większość Amerykanów, w tym także online. W miarę rozwoju technologii program SNAP także powinien się rozwijać, tak aby wszelkie formy zakupu były dostępne dla wszystkich konsumentów – oświadczył minister rolnictwa Sonny Perdue.

Bonami żywnościowymi można będzie płacić za e-zakupy żywności, z wyłączeniem m.in. alkoholu. Program nie obejmie żywności dla zwierząt czy np. chemii gospodarczej. Wersja pilotażowa nie pokrywa kosztów przesyłki.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

  • 0
    BARDZO PRZYDATNY
  • 0
    PRZYDATNY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony