REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)
Dron dostawczy Amazon Prime Air

Dron dostawczy Amazon Prime Air (fot. mat. prasowe Amazon)

Amazon jest technicznie przygotowany do uruchomienia usługi Prime Air, w ramach której dostawy będą realizowane za pomocą dronów, w czasie do 30 minut od zamówienia. Firma czeka na odpowiednie regulacje prawne.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Futurystyczna wizja dostaw realizowanych za pomocą autonomicznych pojazdów latających wkrótce może się stać rzeczywistością. Amazon opracował system Prime Air, który pozwoli w bezpieczny sposób dostarczyć przesyłkę do klienta w czasie do 30 minut. Firma liczy na to, że usługa zdobędzie popularność, ponieważ już obecnie miliony konsumentów korzystają na co dzień z opcji dostawy w najkrótszym możliwym czasie.

„Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo. Budowane przez nas pojazdy będą wyposażone w liczne zabezpieczenia, m.in. w zaawansowaną technologię „wykryj i unikaj”. Prowadzimy liczne testy, dzięki którym gromadzimy dane służące do dalszej poprawy bezpieczeństwa i niezawodności naszych systemów i procesów operacyjnych” – informuje Amazon.

Firma nie podaje nawet przybliżonego terminu uruchomienia projektu na skalę komercyjną. Termin ten zostanie ogłoszony, gdy pojawią się odpowiednie regulacje prawne, zapewniające bezpieczną realizację przedsięwzięcia.

Obecnie trwają testy wielu różnych modeli dronów i mechanizmów dostaw. Służą one opracowaniu najlepszych sposobów na dostarczanie przesyłek w różnych warunkach. W miarę prac postępuje ewolucja w wyglądzie i charakterystyce pojazdów.

Amazon dysponuje ośrodkami badawczo-rozwojowymi projektu Prime Air w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Austrii, Francji i Izraelu. Równolegle do prac inżynierskich firma współpracuje z urzędami regulującymi ruch powietrzny oraz z przemysłem lotniczym przy budowie systemu zarządzania ruchem powietrznym. Taki system będzie rozpoznawał, kto jest operatorem drona, dokąd dana maszyna leci i czy spełnia odpowiednie wymogi operacyjne.

Obecnie Amazon postanowił upublicznić najnowsze modele dronów, charakteryzujące się największą wydajnością, stabilnością i bezpieczeństwem działania. Firma ujawniła także więcej informacji na temat technologii „wykryj i unikaj”, dzięki której autonomiczne jednostki latające są w stanie samodzielnie podejmować właściwe decyzje, nawet w trudnych do przewidzenia sytuacjach.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Alex z Londynu 2 ponad rok temuocena: 100% 

  A ja z dubeltowki.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~huy 1 ponad rok temuocena: 0% 

  bede strzelał ze srótówki:-)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony