REKLAMAROS-SWEET - Pestki dyni w czekoladzie - Baner Główny (21.08-01.09.2019)
Centrum logistyczne Amazona w San Fernando de Henares w Hiszpanii

Centrum logistyczne Amazona w San Fernando de Henares w Hiszpanii (fot. Flickr.com Álvaro Ibáñez)

- Amazon obecnie oferuje już to, o co wnioskują: konkurencyjne wynagrodzenie, atrakcyjny pakiet benefitów, możliwości rozwoju kariery, a wszystko to w bezpiecznym i nowoczesnym środowisku pracy - komentuje w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl Marta Rzetelska, PR Manager Amazon Poland w odpowiedzi na otwarcie sporu zbiorowego zainicjowanego przez związek zawodowy Solidarność w Amazon Poland.

REKLAMAKAiN - belka w artykułach (sierpień-wrzesień 2019)

Jak tłumaczy Marta Rzetelska, Amazon deklaruje chęć rozmowy z pracownikami, bez względu na to, czy są członkami grup zawodowych czy nie.

- Amazon stworzył dotychczas ponad 14 000 stałych, dobrych miejsc pracy w Polsce. Osobom zatrudnionym zapewniamy konkurencyjne wynagrodzenie i jedne z najlepszych w branży benefitów oraz możliwości rozwoju zawodowego. Niezmiennie skupiamy się na bezpośrednim dialogu z naszymi pracownikami, co jest najskuteczniejszym sposobem szybkiego reagowania na ich potrzeby - deklaruje przedstawicielka firmy Amazon.

Przypomnijmy, 8 maja br. portal money.pl donosił o rozpoczęciu sporu zbiorowego. Inicjatorem jest związek zawodowy Solidarność w Amazon Poland. Jak komentowali w rozmowie z portalem przedstawiciele związku, ich sytuacja jest dramatyczna, dlatego spór zbiorowy ma być szansą na "zmianę swojego położenia". Zdaniem pracowników Amazona pensje w firmie są zbyt niskie.

- Zachęcamy wszystkich, którzy chcą na własne oczy przekonać się jakie warunki pracy stworzyliśmy do odwiedzenia polskich Centrów Logistyki E-Commerce, wystarczy zapisać się na zwiedzanie na stronie internetowej - komentuje Marta Rzetelska.

Aktualnie Amazon zatrudnia w Polsce na stałe ponad 14 tys. pracowników. Amerykański koncern ma w naszym kraju pięć centrów logistycznych, Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku oraz biuro korporacyjne i Amazon Web Services w Warszawie.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 11

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 4
  OBOJĘTNY
 • 4
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony