REKLAMAPOLOmarket - baner główny (21.02.-22.03.2020)

(fot. Konrad Kaszuba)

Amerykański gigant online wciąż boryka się z problemem niebezpiecznych czy zakazanych produktów, jakie sprzedawane są na platformie marketplace. Dziennikarze Wall Street Journal wykryli ponad 4 tys. takich produktów – informuje CNBC.

REKLAMAPREMIUM ROSA - Belka w artykułach - 19.02. - 04.03

Badanie oferty na platformie sprzedażowej Amazona wykazało, że tysiące produktów sprzedawanych w tym serwisie zostało uznane za niebezpieczne przez jedną z agencji federalnych, a nawet zakazane przez federalnych regulatorów rynku. Są też produkty z wprowadzającymi w błąd opisami.

Produkty te to m.in. zabawki dla dzieci czy leki, które powinny zawierać ostrzeżenia, że mogą powodować zagrożenie zdrowotne dla dzieci. Są też maty do spania, których sprzedaż została wcześniej zakazana, ponieważ mogą powodować uduszenie się niemowląt.

Według WSJ, po opublikowaniu raportu Amazon usunął lub zmienił opisy około połowy produktów, które znalazły się na liście. W specjalnym oświadczeniu firma zapewniła, że wymaga, by wszystkie produkty oferowane na jej platformie spełniały odpowiednie normy i przepisy oraz że wykorzystuje zautomatyzowane mechanizmy wyszukiwania produktów nie spełniających tych warunków.

Źródło: cnbc.com

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMABCC - Half Page
do góry strony