REKLAMAMARKET ROKU 2019 - Baner Główny (styczeń 2019)

BRANŻA PO GODZINACH

 

11 stycznia 2018, 13:57

Wejście do kwatery głównej Amazona

Wejście do kwatery głównej Amazona (fot. Flickr.com/photos/scobleizer/ (CC BY 2.0))

J.P. Morgan, jedna z czołowych firm na Wall Street, podniosła prognozy wzrostu cen akcji Amazona. Analitycy przewidują szybki wzrost przychodów amerykańskiego giganta na rynku reklamy internetowej – informuje CNBC.

REKLAMAKongres Mięsny 2019 - belka w artykułach (styczeń 2019)

Jeden z analityków J.P. Morgan w notce dla inwestorów przekonuje, że wartość akcji Amazona niedługo przebije magiczną kwotę biliona dolarów, dzięki największym na rynku inwestycjom w rozwój usług związanych z chmurą obliczeniową oraz marketingiem internetowym. Zwraca on uwagę, że firma ma jedynie 10 proc. udziałów w amerykańskim rynku reklamy online, podczas gdy w udziały Amazona w sprzedaży internetowej sięgają 42 proc. – czytamy na portalu CNBC.

Jeśli wyłączyć Chiny, globalny rynek reklamy internetowej jest zdominowany przez Goggle i Facebooka. Zdaniem J.P. Morgan zarówno reklamodawcy jak i agencje reklamowe czy domy mediowe z radością powitają trzeciego, równorzędnego gracza, a tę rolę najlepiej odegra Amazon. Firma dysponuje niezbędną bazą klientów, dostępem do ogromnych baz danych, a także stosownymi technologiami. W związku z tym w bieżącym roku biznes reklamowy Amazona może urosnąć o ponad 60 proc.

Źródło: cnbc.com

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony