REKLAMADOBROWOLSCY - Syty Wilk - Baner Główny (17.02 - 01.03.2020)
Centrum dystrybucji Amazon Fulfillment

Centrum dystrybucji Amazon Fulfillment (fot. mat. prasowe Amazon)

Amerykański gigant online zachęca swoich pracowników, by zwalniali się z firmy i w ramach własnych biznesów obsługiwali logistycznie serwis Amazon Prime. Firma oferuje wsparcie na start – informuje CNN.

REKLAMA

Amazon już czerwcu 2018 r. ogłosił, że jego pracownicy mogą otwierać własne mikrofirmy, które będą dostarczać przesyłki zamówione w ramach abonamentu Amazon Prime. Drobni przedsiębiorcy działaliby pod szyldem Amazona, pracowali w jego uniformach i dostarczali zamówienia w odpowiednio oklejonych samochodach.

Mimo faktu, że zainteresowanie projektem wyraziły dziesiątki tysięcy pracowników, w praktyce tylko część z nich była w stanie otworzyć własną działalność, ze względu na wysokie koszty. Jak podaje CNN, koncern ogłosił w tej sytuacji, że każdy chętny otrzyma dotację w wysokości do 10 tys. dolarów, z przeznaczeniem na rozruch, a ponadto przez trzy miesiące będzie otrzymywał swoje dotychczasowe wynagrodzenie.

Amazon ujawnił przy okazji, że system dostaw firm jest wspierany przez ponad 200 niezależnych firm, które zatrudniają tysiące kurierów do obsługi dostaw lokalnych. W tym roku firma planuje podpisanie kolejnych kilkuset nowych kontraktów, w tym także ze swoimi byłymi pracownikami

Źródło: cnn. com

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony