REKLAMAOKI drukarnia - baner główny grudzień_styczeń 2018/2019

Amazon planuje w Polsce budowę dwóch kolejnych magazynów, z których na całą Europę będą wysyłane zamawiane w sklepie internetowym towary. Jak informuje money.pl inwestycje planowane są na Dolnym Śląsku i w Gliwicach, obie w Specjalnych Strefach Ekonomicznych wiążących się z ulgami w podatkach.

REKLAMAKongres Mięsny 2019 - belka w artykułach (styczeń 2019)

(fot. Amazon)

Nowe magazyny koncernu Amazon mają powstać wg money.pl w Chojnach pod Legnicą oraz Gliwicach. Otwarcie kolejnych dwóch magazynów oznaczałoby, że Amazon miałby już ich w Polsce łącznie pięć. Obecne zlokalizowane są pod Wrocławiem, pod Poznaniem i w Szczecinie-Kołbaskowie.

W grudniu ub. R. „Gazeta Wyborcza Białystok ” informowała o jeszcze jednej możliwej lokalizacji nowej inwestycji Amazona. Według dziennikarzy gigant ma interesować się lokalizacją w podbiałostockich Krywlanach.

Marzena Więckowska, rzecznika prasowego Amazon, komentując doniesienia mediów oświadczyła jedynie: "Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych inwestycji w Polsce - 5 Centrów logistyki eCommerce, Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku i biura AWS, w tej chwili nie mamy jednak do przekazania żadnych informacji dotyczących naszych planów rozwoju."

Łącznie Amazon zainwestował w Polsce już ponad 3 mld zł i zatrudnia 9 tys. pracowników.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 6

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Opol 1 11 miesięcy temuocena: 50% 

  Kolejny artykuł kopiuj-wklej. Ręce opadają . Amazon posiada JUZ 5 magazynów, 2 pod Wrocławiem, 1 pod Poznaniem , 1 pod Szczecinem i w Sosnowiecu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony