REKLAMASegafredo Selezione - banner główny (30.03-05.04)

Amazon przejmuje do użytkowania rekordowy pod względem wielkości i funkcjonalności obiekt w Gliwicach, wybudowany przez Panattoni Europe. Inwestycja, o powierzchni ponad 210 000 mkw. i 4 kondygnacjach, jest największym budynkiem firmy w kraju. Obiekt został wyposażony w innowacyjną technologię Amazon Robotics.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

(Źródło: Panattoni)

Zbudowany w formule BTS obiekt ma 317 m długości, 182 m szerokości i 26,7 m wysokości. Oprócz ogromnej powierzchni – 210 000 mkw, w tym 7500 mkw na biura – budynek ma też 4 funkcjonalne kondygnacje, wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania. Są niezwykle pomocne w obsłudze szybko rozwijającego się rynku e-commerce.

Technologia Amazon Robotics, przy wykorzystaniu 3900 robotów transportowych, pomaga składować produkty na półkach i kompletować zamówienia. Takie rozwiązanie pozwala nie tylko na znaczące zwiększenie przestrzeni magazynowej, ale również ograniczenie czasu realizacji wysyłek. Centrum w Gliwicach będzie największym budynkiem firmy Amazon w Polsce wykorzystującym tę technologię.

Budynek został również wyposażony w inteligentny system zarządzania (BMS) oraz czujniki ruchu w różnych sekcjach. Zalety obiektu nie ograniczają się przy tym do jego wielkości i zakresu funkcjonalności, ale obejmują także przestrzeganie najsurowszych norm środowiskowych. Budynek przeszedł proces certyfikacji środowiskowej z wykorzystaniem metodologii BREEAM, uzyskując ocenę Very Good. Funkcje, które umożliwiły otrzymanie certyfikatu, obejmują m.in. systemy ograniczające zużycie wody do minimum oraz oświetlenie LED.

Obiekt będzie pełnił funkcję centrum logistyki e-commerce, obsługującego cały rynek europejski. Realizowane w nim będą zamówienia klientów na produkty o małej i średniej wielkości – takie jak książki, elektronika, czy rzeczy codziennego użytku. Inwestycja przyczyni się też do stworzenia 1000 miejsc pracy.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMARetail FMCG Congress - Half Page - marzec-kwiecień 2020
do góry strony