REKLAMAOKI drukarnia - baner główny grudzień_styczeń 2018/2019
Amazon planuje świadczenie usług kurierskich

Amazon planuje świadczenie usług kurierskich (źródło: flickr.com, SounderBruce)

Amazon planuje wprowadzenie nowej usługi, w ramach której będzie odbierał przesyłki od firm i dostarczał je do konsumentów. Jak nieoficjalnie dowiedział się The Wall Street Journal, usługa kurierska pod nazwą Shipping With Amazon ma wystartować w ciągu kilku tygodni, a do końca roku usługa ma być "szerzej dostępna" – informuje The Sacramento Bee.

REKLAMAKongres Mięsny 2019 - belka w artykułach (styczeń 2019)

Firma nie potwierdziła tych doniesień, ale też nie zaprzeczyła. Rzecznik Kristen Kish powiedziała tylko, że Amazon jest firmą innowacyjną i eksperymentuje z różnymi rozwiązaniami, aby móc oferować konsumentom oraz firmom korzystającym z platformy sprzedażowej jak najszybsze i jak najtańsze metody dostaw przesyłek – czytamy w serwisie Sacramento Bee.

Amazon interesuje się wejściem w biznes kurierski co najmniej od okresu świątecznego w 2013 r., gdy część przesyłek została dostarczona klientom z opóźnieniem. Miliony przesyłek koncernu obsługują firmy UPS i FedEx, a także US Postal Services i mniejsze firmy kurierskie.

Ostatni sezon świąteczny był szczególnie trudny dla UPS, ponieważ firma mocno niedoszacowała ruch, z jakim się będzie musiała zmierzyć, szczególnie w okolicach cyber-tygodnia oraz święta Dziękczynienia. Firma zamierza zainwestować w poprawę swojej sieci logistycznej.

Przedstawiciele firm kurierskich starają się bagatelizować pogłoski o działaniach Amazona i przekonują, że budowa własnej sieci logistycznej do obsługi przesyłek kurierskich wymaga ogromnych i wieloletnich inwestycji. Jednak nie mogą zapominać, że amerykańskiego giganta online stać na takie inwestycje – przy sprzedaży o wartości 178 mld dolarów koncern odnotował w ubiegłym roku zyski w wysokości 3 mld dolarów i obecnie dysponuje górą gotówki o wartości przekraczającej 20 mld dolarów – przypomina Sacramento Bee.

Źródło: sacbee.com

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony