REKLAMAKORAL - SORBET - Baner Główny (kwiecień 2020)

Rynek spożywczy o wartości 800 mld dolarów bacznie obserwuje centrum handlowe w dzielnicy Woodland Hills w Los Angeles. Tam nad otwarciem nowej sieci spożywczej pracuje Amazon. Otwarcie zaplanowane jest jeszcze w tym roku.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

(Flickr.com/Xabier Cid)

Firma trzyma powstawanie sklepu w tajemnicy. Na podstawie nigdy wcześniej nie widzianych zdjęć obiektu, a także dokumentów planistycznych, dziennikarze Bloomberga stwierdzili, że sklep wydaje się… wyjątkowo normalny - z kilkoma akcentami w stylu Amazona. Podobny koncept powstaje właśnie w Irvine.

Oprócz konwencjonalnych zakupów w uporządkowanych alejkach, sklep ma także część nazwaną „świeża kuchnia”, gdzie można kupić gotowe potrawy i zupy. Elektroniczne metki znane już z innych konceptów, ułatwią manewrowanie cenami towarów. Wygląda także na to, że za pomocą specjalnego okna klienci będą mogli zarówno odbierać zamówione zakupy, jak i zwracać te niechciane.

Choć Amazon nie wypowiadał się na temat nowego konceptu, analitycy twierdzą, że aplikacje zamawiania i odbioru w niektórych sieciach spożywczych są uciążliwe, a Amazon może się wyróżnić, upraszczając to doświadczenie. „New York Times” poinformował w zeszłym roku, że Amazon rozważał połączenie „zakupów w różnych formatach”, w których kupujący przeglądający korytarze w poszukiwaniu świeżej żywności używaliby aplikacji na smartfony, aby zamówić produkty, które zostaną przywiezione z innej części sklepu na czas do kasy. Amazon niewiele powiedział o nowej sieci. Nie wiadomo nawet, czy faktycznie planuje otworzyć sieć, bo nie potwierdził rewelacji Wall Street Journal, że planuje otworzyć dziesiątki sklepów.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Half Page (kwiecień - maj 2020)
do góry strony