REKLAMAPartner Logistic - baner główny (18-31.05.2020 r.)

BRANŻA PO GODZINACH

 

7 maja 2019, 10:45

Pierwszy sklep Amazon Go w Seattle

Pierwszy sklep Amazon Go w Seattle (Źródło: amazon.com)

W Nowym Jorku ruszył pierwszy sklep Amazon Go, który akceptuje płatności gotówkowe. To 12. placówka sieci sklepów autonomicznych – informuje serwis Cnet.

REKLAMANutrend - ISODRINX - belka w artykułach (28.05 - 02.06.2020)

Serwis zwraca uwagę, że istotą sklepów autonomicznych jest możliwość zrobienia zakupów w taki sposób, że płatność dokonywana jest automatycznie – klient uruchamia aplikację mobilną, loguje się przy sklepie, wybiera potrzebne produkty i wychodzi, a płatność realizowana jest automatycznie. Jednak po tym, jak kolejne miasta w USA zaczęły nakładać na sklepy obowiązek przyjmowania gotówki – chodzi o dyskryminację osób uboższych lub takich, które z różnych powodów nie mają konta bankowego i karty płatniczej – Amazon zmienił politykę i postanowił wprowadzić do sklepów Amazon Go „dodatkowe mechanizmy płatnicze”.

Sklep w Nowym Jorku ma posłużyć do testowania nowego rozwiązania. Podczas prezentacji nowej placówki Cameron James, wiceprezydent Amazona ds. sieci sklepów fizycznych, poinformował media, że płatności gotówkowe w sklepach Amazon go to nowy proces, którego firma musi się nauczyć, udoskonalić przyjęte rozwiązanie, a następnie wdrażać je w kolejnych placówkach – relacjonuje Cnet.

W zlokalizowanym na Manhattanie sklepie Amazon Go klienci zamierzający płacić gotówką przechodzą przez wejściowy kołowrotek, robią zakupy, a następnie podchodzą do stanowiska kasowego, zlokalizowanego pośrodku sklepu, gdzie pracownik może zeskanować kupione produkty i przyjąć płatność gotówkową, a nawet wydać papierowy paragon.

Źródło: cnet.com

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony