REKLAMAVOG - baner główny 2018

Amerykański gigant online ujawnił, że zamierza wykorzystać w Europie swój pomysł z Ciężarówką Skarbów – sklepem na kółkach, w którym oferowane są towary z głębokimi rabatami oraz licznymi atrakcjami dla klientów. Ciężarówka od ponad roku jeździła po różnych miastach USA, wkrótce ma odwiedzić Europę, w pierwszej kolejności Londyn i Manchester – informuje portal LZ Retailytics.

REKLAMAMAURENT (EVEROAD) - belka w artykułach - I etap - (10-25.12.2018)
Ciężarówka Amazon Treasure Truck

Ciężarówka Amazon Treasure Truck (Źródło: amazon.com)

Po raz pierwszy pojazd pojawił się na ulicach Seattle, obecnie Ciężarówki Skarbów jeżdżą już po 24 amerykańskich miastach. Każdego dnia w ofercie znajduje się jeden szczególnie atrakcyjny towar, dostępny do wyczerpania zapasów. Pojazdy są parkowane w różnych miejscach miast i na ich bazie organizowane są rozmaite konkursy, wyprzedaże, serwowane jest jedzenie i naturalnie można kupić różne towary w głęboko dyskontowych cenach.

Kolejne miejsca lokalizacji pojazdu można śledzić na stronie Amazona, w aplikacji mobilnej, za pomocą sms-ów lub w mediach społecznościowych. W ten sam sposób można sprawdzić, co danego dnia znajdzie się w ofercie.

– W pełni sezonu sprzedażowego Amazon stara się wszelkimi sposobami zwiększyć zainteresowanie konsumentów. Ta strategia z pewnością przyniesie firmie korzyści sprzedażowe i sprawi, że dla wielu klientów gigant online będzie pierwszym przystankiem, na którym zatrzymają się w poszukiwaniu świątecznych okazji. Za pośrednictwem Ciężarówek Skarbów Amazon stara się nawiązywać z klientami jak najgłębsze więzi emocjonalne, odwołując się do wspomnień z dzieciństwa – wyjaśnia Lisa Byfield-Green, starszy analityk LZ Retailytics.

Jeśli przedsięwzięcie powiedzie się na Wyspach, można się spodziewać wprowadzenia analogicznych akcji w kolejnych krajach europejskich, przede wszystkim w Niemczech, które są największym rynkiem Amerykanów na Starym Kontynencie.

Źródło: lebensmittelzeitung.net

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony