REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020
Wartość fortuny Jeffa Bezosa zbliża się do 150 mld dolarów

Wartość fortuny Jeffa Bezosa zbliża się do 150 mld dolarów (fot. mat. prasowe Amazon)

W tym tygodniu pracownicy centrów dystrybucyjnych Amazona stracili dodatkowe 2 dolary za godzinę pracy w czasie pandemii. Stracili już prawo do nieograniczonych urlopów bezpłatnych. Amazon oszczędza, podczas gdy fortuna Jeffa Bezosa zbliża się do 150 mld USD – wskazuje Business Insider.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

W pierwszych dniach i tygodniach pandemii Amazon z trudem radził sobie z zalewem zamówień, spowodowanym lockdownami, wprowadzanymi przez rządy z całego świata. Obecnie jednak koncern ogarnął swoje operacje na tyle, że zaczyna wycofywać się z działań zmierzających do lepszej ochrony pracowników i lepszego wynagradzania ich za podejmowanie ryzyka w pracy. Tymczasem, jak alarmują pracownicy magazynowi giganta światowego detalu, wirus wciąż rozprzestrzenia się w jego centrach dystrybucyjnych w Europie i USA – alarmuje Business Insider.

Już w kwietniu Amazon wycofał się z deklaracji, że pracownicy magazynowi mogą bez ograniczeń brać urlopy bezpłatne – było to niezwykłe jak na tę firmę posunięcie, bo wcześniej pracownikom przysługiwał limit 80 godz. bezpłatnego urlopu rocznie, a jego przekroczenie mogło skutkować natychmiastowym wypowiedzeniem umowy o pracę.

W miniony poniedziałek koncern z Seattle odstąpił od kolejnej zachęty czy nagrody – dodatku do płacy w wysokości 2 dolarów za godzinę, w ramach nagrody za przychodzenie do pracy w czasie pandemii.

Tymczasem USA to wciąż jeden z krajów najciężej dotkniętych pandemią – 1,8 mln zakażonych, ponad 105 tys. zgonów. Co prawda w ostatnim czasie krzywa nowych zachorowań wypłaszcza się, jednak eksperci wciąż ostrzegają, że w całym kraju mogą pojawiać się nowe ogniska epidemii.

Do połowy maja w USA potwierdzono zgony ośmiu pracowników Amazona, a w ponad 100 magazynach koncernu odnotowano potwierdzone przypadki zakażeń. Oficjalnych danych brak, jako że koncern konsekwentnie odmawia publikacji danych o potwierdzonych testami zakażeniach wśród pracowników.

Amazon oszczędza na pracownikach, a tymczasem fortuna szefa firmy, Jeffa Bezosa, wciąż pęcznieje. Według indeksu miliarderów Bloomberga, od stycznia 2020 r. gigantyczny majątek najbogatszego człowieka na planecie urósł o kolejne 32 mld dolarów i obecnie wynosi 149 mld – podsumowuje Business Insider.

Źródło: businessinsider.com

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 7

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 3
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony