REKLAMAPartner Logistic - baner główny (18-31.05.2020 r.)

(fot. Pixabay/CC0, zdjęcie ilustracyjne)

Amazon wycofał ze swojej oferty książki doktora Josepha Nicolosi, która promowała tak zwaną terapię konwersyjną. Jak donosi "Forbes", nie spodobało się to politykom z amerykańskiej Partii Republikańskiej.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

"Forbes" w swoim artykule cytuje opis zmarłego niedawno Nicolosiego przedstawiany na stronie ChurchMilitant.com. Według tej strony, Nicolosi to "pobożny katolik, licencjonowany psycholog kliniczny i naukowiec, który odrzucił fatalizm założenia że ludzie >>rodzą się gejami<< i nie mają wyboru".

Terapia konwersyjna promowana przez Nicolosiego to technika zmiany orientacji seksualnej człowieka, zwykle z homoseksualnej lub biseksualnej na heteroseksualną - np. przy pomocy elektrowstrząsów, homeopatii czy okaleczania. Przez większość naukowców uznawana jest za technikę pseudonaukową. W 18 stanach USA stosowanie terapii konwersyjnej jest prawnie zabronione.

Jak informuje "Forbes", z ruchu Amazona nie są zadowoleni niektórzy republikańscy członkowie Izby Reprezentantów. Domagają się oni od koncernu zmiany decyzji.

W sieci pojawiły się także dwie petycje w tej sprawie. Jedna z nich, nawołująca Amazon do przywrócenia książki do sprzedaży (a zainicjowana - jak czytamy - przez grupę "byłych gejów"), ma już ponad 17 tys. podpisów. Druga, wzywająca Amazon do wycofania się ze sprzedaży jakichkolwiek książek promujących terapię konwersyjną, podpisana została niemal 83 tys. razy.

źródło: "Forbes"

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAB-BIO lody - Half Page (21.05.-04.06.2020 r.)
do góry strony