REKLAMAPURELLA - SuperShots - Baner Główny (od 13 lipca)
Centrum logistyczne Amazona w Pawlikowicach k/ Łodzi

Centrum logistyczne Amazona w Pawlikowicach k/ Łodzi (fot. Konrad Kaszuba)

Spółka Amazon Fulfillment Poland opublikowała sprawozdanie finansowe za 2019 r. Firma osiągnęła wzrost przychodów o 26 proc. rok do roku. O tyle samo wzrosły koszty operacyjne. Zysk spółki wzrósł trzykrotnie w stosunku do 2019 r.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

W roku obrotowym spółka osiągnęła przychody z działalności operacyjnej w wysokości 2.234 mln zł – w 2018 r. było to 1.780 mln zł – co daje wzrost o 26 proc. w porównaniu do roku ubiegłego. Koszty operacyjne wzrosły o 26 proc. do 2.126 mln zł – rok wcześniej było to 1.687 mln zł. Za rok 2019 Spółka uzyskała zysk netto w wysokości niespełna 61 mln zł – to wzrost ponad trzykrotny – w 2018 r. zysk netto wyniósł 20 mln zł.

Bilans spółki na dzień 31 grudnia 2019 zamykał się suma bilansową 3.873 mln zł. Kapitały własne na dzień bilansowy wynosiły 2.313 mln zł. Spółka zainwestowała 698 mln zł w majątek trwały.
W 2019 Spółka otworzyła dwa centra dystrybucyjne w Okmianach oraz Pawlikowicach.

Na początku maja 2020 r. Amazon potwierdził plany otwarcia nowego centrum logistyki o powierzchni 40 tys. mkw. w Łodzi. Nowa inwestycja jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie klientów na usługi Amazon w całej Europie i pozwoli utworzyć ponad 100 nowych miejsc pracy w regionie łódzkim.

Amazon działa w Polsce od 2014 r. Obecnie firma ma 8 centrów logistyki e-commerce – w Sadach koło Poznania, Sosnowcu, Kołbaskowie koło Szczecina, Bielanach Wrocławskich (dwa obiekty), Pawlikowicach koło Łodzi i Okmianach koło Bolesławca oraz Gliwicach, a także Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku i oddział Amazon Web Services w Warszawie.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony