REKLAMAJACOBS - ŚWIĘTA - Baner Główny (18.11 - 01.12.2019)
źródło: Flickr.com

źródło: Flickr.com (fot. Tony Webster [CC BY-SA 2.0])

Amazon wprowadził dla sprzedawców, korzystających z platformy marketplace, nowy program pod nazwą Sold by Amazon (SBA), który pozwoli koncernowi przejąć pełną kontrolę nad cenami niektórych produktów z ich oferty. W zamian mają otrzymać gwarancję minimalnej zapłaty, nazywaną Minimum Gross Proceed (MGP), która ma zapewnić, że obniżka ceny sprzedaży nie przyniesie im strat – informuje CNBC.

REKLAMAStoisko mięsne - belka w artykuła (14.11.-31.12.2019)

Serwis dotarł do zaproszenia, rozsyłanego przez firmę do niezależnych sprzedawców, w którym czytamy, że sprzedawcy, którzy mogą wskazać dowolne produkty ze swojej oferty do programu SBA, a wtedy kontrolę nad oferowanymi cenami sprzedaży tych produktów przejmie Amazon. Aby zapewnić im spokój ducha, dla każdego z tych produktów koncern wyznaczy gwarantowaną minimalną zapłatę MGP, która ma ochronić marżę detalisty.

W rozmowie z portalem CNBC przedstawiciel Amazona przekonywał, że program SBA pozwoli sprzedawcom „zaoszczędzić czas i zwiększyć sprzedaż poprzez automatyzację polityki cenowej, dzięki której będą oni mogli stale i bez wysiłku oferować klientom atrakcyjne ceny”. Z kolei gwarancja MGP ma „uspokoić detalistów, że za dany produkt w żadnym przypadku nie otrzymają niższej zapłaty od wcześniej ustalonej”.

Jak podkreśla CNBC, nowy program Amazona może uciszyć powszechną krytykę, z jaką spotykała się polityka cenowa firmy, polegająca na pośrednim zmuszaniu niezależnych detalistów do obniżania cen produktów oferowanych na platformie Amazona, co często skutkowało tym, że decydowali się podnieść ceny tych produktów, sprzedawanych na innych platformach marketplace.

Źródło: cnbc.com

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Patryk Mięcki 2 2 miesiące temu

  Od pewnego czasu obserwuję Amazon na polskim rynku i faktycznie jest to szansa na rozwój polskich firm, choćby otwierając konto i sprzedawać na rynku Niemieckim. Jest sporo polskich firm pośredniczących w załatwieniu i obsłudze konta, czy też wszelkich formalności, choćby (fragment komentarza niezgodny z regulaminem forum został usunięty)

  Edytowany: 2 miesiące temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ciekawy 1 3 miesiące temu

  ...a co na to UOKiK?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony