REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (od 29.05.2020 )

Amazon zainwestował 575 mln dolarów w platformę Deliveroo, zdobywając tym samym przyczółek na europejskim rynku dostaw jedzenia. To krok wymierzony bezpośrednio w firmy takie jak Uber – informuje serwis Yahoo Finance.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

(Źródło: deliveroo.news)

Deliveroo to londyński startup, który zebrał już ponad 1,5 mld dolarów na rozwój technologii oraz budowę sieci kurierskiej, obsługującej dostawy potraw zamówionych w restauracjach. Firma chce konkurować z takimi graczami, jak Uber, Just Eat czy Takeaway.com, działający w Polsce pod marką Pyszne.pl. – relacjonuje Yahoo Finance.

Na rynku dostaw jedzenia postępuję konsolidacja. Firma Takeaway.com porozumiała się w sprawie przejęcia niemieckiego oddziału platformy Delivery Hero, za kwotę ok. 930 mln euro. Uber prowadził z kolei wstępne rozmowy z Delivereoo, ale został uprzedzony przez Amazona.

Inwestycja amerykańskiego giganta przyspieszy ekspansję Deliveroo w Europie, a także wzmocni pozycję firmy na jej rodzimym rynku brytyjskim. Dodatkowe środki mają być częściowo przeznaczone na innowacje w sektorze spożywczym, takie jak kuchnie gotujące wyłącznie na potrzeby zamówień online czy nowe formaty gastronomiczne.

Źródło: yahoo.com

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAB-BIO lody - Half Page (21.05.-04.06.2020 r.)
do góry strony