REKLAMAMODERN-EXPO - Baner Główny (styczeń-luty 2020)

(fot. Pixabay CC0)

Francuskie firmy, sprzedające swoją ofertę na platformie marketplace Amazona, zostali poinformowani o wzroście opłat za korzystanie z serwisu. Z początkiem października będą musieli zapłacić o 3 proc. więcej. To skutek wprowadzonego przez francuski rząd w lipcu br. podatku od handlu cyfrowego – informuje portal CNBC.

REKLAMA

Posunięcie Amazona nie tylko niweczy plany francuskiego rządu, który za pośrednictwem „podatku cyfrowego” chciał wyrównać szanse małych i średnich przedsiębiorstw w rywalizacji z firmami Big Tech, ale też znacznie komplikuje wysiłki Francji na rzecz okiełznania takich firm, jak Amazon, Facebook czy Google – relacjonuje CNBC.

Wprowadzony we Francji podatek obowiązuje firmy, które notują roczne przychody z „aktywności cyfrowych” w wysokości co najmniej 750 mln euro w skali globalnej, w tym co najmniej 25 mln euro we Francji. Został wprowadzony z mocą wsteczną od 1 stycznia 2019 r. i zgodnie z założeniami miał przynieść ok. 500 mln dodatkowych wpływów budżetowych rocznie.

„Ten podatek jest w oczywisty sposób wymierzony w usługi marketplace, jakie świadczymy firmom, dlatego nie mieliśmy innego wyjścia, jak przerzucić go na naszych Sprzedawców. Zdajemy sobie sprawę, że może to pogorszyć pozycję konkurencyjną małych firm francuskich wobec ich odpowiedników z innych krajów – pisze Amazon w komunikacie.

Źródło: cnbc.com

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony