REKLAMAVOG Polska - Baner Główny (16-30.03.2020)
wino

wino (fot. Pixabay CC0)

W drugim półroczu roku obrotowego 2019/2020 firma Ambra wyda na akwizycję około 12 mln złotych, a także 2 do 3 mln euro na zakupy w Czechach. Spółka chce przejąć tamtejsze sklepy sprzedające alkohol.

REKLAMA

- W całym roku obrotowym 2019/2020 inwestycje bez akwizycji mogą sięgnąć 18-20 mln zł. Akwizycje to około 12 mln zł. Do tego może jeszcze dojść 2-3 mln euro - powiedział wiceprezes spółki Piotr Kaźmierczak, którego słowa przywołuje portal Infostrefa.

W pierwszym półroczu roku obrotowego (trwało on od 1 lipca do 31 grudnia 2019) Ambra wydała na inwestycje 22,1 mln zł. Z tego 12,5 mln zł trafiło na akwizycje, w tym na nabycie marek Sange de Taur, Pliska, Słoneczny Brzeg oraz udziałów Vino-Klub, czeskim sklepie internetowym z alkoholami. Reszta kosztów była związana na rozwój w tym modernizację zakładu w Woli Dużej.

W drugiej połowie roku firma nadal chce inwestować w Czechach. Spółka planuje wydać 2-3 mln euro na akwizycję sklepów z alkoholem za naszą południową granicą.

Ambra ma już takie sklepy w Polsce. Dysponuje siecią 30 placówek pod szyldami Centrum Wina i Distillers Limited. W tym roku ma ona zostać rozszerzona o kolejnych pięć sklepów.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMARetail FMCG Congress - Half Page - marzec-kwiecień 2020
do góry strony