REKLAMAATLANTA POLAND (BAKAL - Konkurs) - Baner Główny (czerwiec 2018)

PRZEMYSŁ I PRODUCENCI

Alkohole mocne i wina

 

11 października 2018, 14:55

(fot. materiały prasowe)

Ambra S.A. uruchamia nową sieć sprzedaży alkoholi premium pod marką Distillers Limited. W ciągu kilku miesięcy chce otworzyć 29 punktów sprzedaży, przekształcając swoje sklepy winiarskie w placówki partnerskie: Centrum Wina i Distillers Limited.

REKLAMAROS-SWEET (MORESO) - Belka w artykułach (14-30.06.2019)

W ciągu pięciu ostatnich lat rynek whisky w Polsce podwoił się. To najszybciej rozwijająca się kategoria alkoholi. Rosnące dochody i aspiracje Polaków zmieniają również ich stosunek do alkoholu. Podczas gdy konsumpcja czystej wódki spada, wydatki konsumentów na whisky przekroczyły już 2 mld zł i wynoszą tyle samo, co wydatki na wino.

- Rynek alkoholi rozwija się w powiązaniu z najważniejszym trendem rynków spożywczych: poszukujemy produktów wysokiej wartości, autentycznych, nieprzemysłowych, regionalnych. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że to konsumencki ruch antykoncernowy - mówi Robert Ogór, prezes zarządu Ambra S.A.

Distillers Limited ma charakteryzować się dużym zasięgiem. Zamierza współpracować z małymi producentami.

- Distillers Limited to bezpośredni importer małych destylarni, często wyszukanych na końcu świata, „distillersów”. Słowo „limited” w naszej nazwie oznacza niewielkich, niezależnych producentów, stanowiących przeciwwagę dla globalnych koncernów. Fascynacja szlachetnymi trunkami i boom na whisky wyznaczają nam nową misję. Dlatego Distillers Limited to nie tylko import i sieć sprzedaży, ale również miejsce spotkań konsumentów z producentami -  wyjaśnia Robert Ogór.

Oferta Distillers Limited skierowana jest również do restauracji. Dziś spółka Ambra dostarcza wina do ponad 1500 punktów gastronomicznych, których goście poszukują regionalnych alkoholi.

- Chcemy być najlepszym specjalistą, wiodącym importerem i dystrybutorem alkoholi premium - podkreśla Robert Ogór.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony