REKLAMAMLEKOVITA - Święta Śmietanka - Baner Główny (14-19.12.2019)
Sklep Walmart

Sklep Walmart (Flickr/Mike Mozart)

Większość Amerykanów popiera dołączenie Walmarta do krajowej debaty na temat zaostrzenia zakazu sprzedaży broni. Po ostatnich strzelaninach nie chcą broni i amunicji dostępnych w sieci sklepów.

REKLAMAStoisko mięsne - belka w artykuła (14.11.-31.12.2019)

Walmart ma wizerunkowe problemy dotyczące broni – z jednej strony to normalne w USA, z drugiej ostatnie strzelaniny w sklepie nadszarpnęły opinią giganta handlu. Ostatnie badanie wykazało, że ponad 60 proc.  respondentów popiera decyzję Walmart o zaprzestaniu sprzedaży broni i amunicji.

Z powodu dwóch śmiertelnych strzelanin we własnych sklepach Walmart zaczął rozważać wycofanie się ze sprzedaży broni i amunicji. Ze zleconych badań firma dowiedziała się jednak, że choć większość klientów uważa, że ​​firma działała w dobrej wierze, to aż jedna trzecia z nich uważa, że ​​decyzja o zakazie sprzedaży broni była uzasadniona reklamą i chęcią wpisania się w ogólno przyjęte trendy.

W ubiegły wtorek Walmart wywołał zamieszanie w świecie handlu detalicznego w USA, kiedy ogłosił znaczny przegląd polityki dotyczącej broni. Firma ogłosiła m. in, że nie życzy sobie klientów, którzy przychodzą na zakupy z bronią na widoku. Choć w naszej kulturze może się to wydawać dziwne - bo nikt nie przychodzi do sklepu z bronią, w wielu stanach USA paradowanie po mieście z bronią jest codziennością.

W ciągu kilku tygodni w sklepach Walmart miejsce miały dwie strzelaniny: w El Paso w Teksasie i Southaven w Mississippi. Każda z nich pochłonęła niewinne ofiary, którymi byli klienci sklepów. Władze USA i społeczność pozostawali w szoku, bo nikt nie spodziewał się tragedii. 

Dyrektor generalny Walmart, David McMillon ogłosił, że Walmart zaprzestanie sprzedaży broni palnej, amunicji do broni palnej i amunicji używanej w broni wojskowej, gdy tylko bieżące zapasy zostaną wyprzedane. Ponadto firma zniechęciła klientów do otwartego noszenia broni palnej w swoich sklepach.

Obecnie udział Walmartu w ogólnym, oficjalnym rynku sprzedaży amunicji wynosi 20 proc.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~D. 1 3 miesiące temuocena: 0% 

  Dramat... Wiecej broni, panowie. Swoja droga dziwne, ze zawsze te strzelaniny wszczynaja faceci

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony