REKLAMAMLEKOVITA - Wypasione 2020 - Baner Główny (01-10.06.2020)

(fot. mat. prasowe Walmart)

Walmart w ciągu ostatnich trzech tygodni zatrudnił ponad 100 tys. nowych pracowników i poszukuje kolejnych 50 tys. W podobnej skali zatrudnienie zwiększa Amazon. Inne wielkie sieci przez tygodnie borykały się z problemem pustoszejących półek. Obecnie sytuacja normuje się, sprzedaż spada, z wyjątkiem kilku kategorii produktowych – informuje CNBC.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

Mimo masowych zwolnień w niektórych branżach – gastronomii czy usługach – amerykańskie sieci mają problemy z pozyskaniem nowych pracowników, tym bardziej że oferują przede wszystkim zatrudnienie okresowe. Ludzie boją się pracować w sklepach. Obecnie jednak popyt zaczyna wyraźnie spadać.

Sieć Costco, która całymi tygodniami musiała sobie radzić z długimi kolejkami i pustymi półkami, pod koniec marca – gdy w kolejnych stanach wprowadzano kwarantannę – odnotował znaczne spowolnienie sprzedaży. W sieci Walgreen, która w pierwszych trzech tygodniach marca zwiększyła sprzedaż o 26 proc., obroty również zaczęły spadać. Z kolei Target przestrzega, że zyski mogą spadać, ponieważ ludzie kupują mniej artykułów przemysłowych.

Detaliści amerykańscy odnotowali ciekawą zmianę zmianę potrzeb zakupowych konsumentów. W dalszym ciągu znacznie zwiększonym popytem cieszy się papier toaletowy. W ciągu pięciu dni sam Walmart sprzedał go tyle, że wystarczyłoby po rolce dla każdego Amerykanina.

Potężnie wzrósł popyt na różne produkty typu zrób-to-sam, pozwalające wykonać w domu niektóre produkty czy samodzielnie zaspokoić różne potrzeby, dotychczas realizowane w zakładach usługowych. Doskonale sprzedają się farby do włosów, maszynki do strzyżenia, trymery do brody itp. Z półek znikają też domowe maszyny do szycia – praktyczni amerykanie masowo zasiedli do domowej produkcji deficytowych maseczek ochronnych.

Źródło: cnbc.com

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony