REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020
Na zdj. sklep Amic Market

Na zdj. sklep Amic Market (fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Do połowy roku na wszystkich 115 byłych stacjach Lukoila, dziś należących do Amic Polska, działać będą sklepy Amic Market - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. Aktualnie w Polsce funkcjonują już 32 placówki pod tym szyldem.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Przypomnijmy, że Amic Energy przejęło w 2016 r. stacje Lukoila w Polsce (jak również na Łotwie i na Litwie). Na części z nich działały wcześniej sklepy convenience Carrefour Express. Amic Polska nie zdecydował się na kontynuację partnerstwa z francuskim operatorem spożywczym, a zamiast tego postawił na rozwój własnego konceptu sklepowego o nazwie Amic Market.

Właściwy rebranding stacji paliw z Lukoila na Amic, a także sklepów na Amic Market, rozpocznie się w lutym br., a zakończy w połowie 2019 roku. Jednak w związku z zakończeniem współpracy z Carrefourem, Amic zmuszony był już wcześniej umieścić brand Amic Market na części sklepów.

- Zdobyte doświadczenie po współpracy z Carrefour Express przełożyło się na optymalizację asortymentu i jego odpowiedni dobór do lokalizacji. Chcemy teraz przede wszystkim skupić się na rozwoju naszej oferty pod szyldem Amic Market i dostosowaniu jej do misji zakupowej naszych klientów - przekazało nam biuro prasowe Amic Polska.

Firma Amic Polska nawiązała sojusz z nowym partnerem, tym razem gastronomicznym. Amic współpracuje na zasadzie franczyzy korporacyjnej z siecią barów z kanapkami Subway. Jak dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl, koncept Subway obecny jest już na 10 stacjach Amica (tych, w których wdrożony już został najnowszy koncept).

Paliwowa spółka zdradza, że w 2019 r. współpraca z Subwayem będzie rozwijana w miarę modernizacji kolejnych stacji. To właśnie rebranding jest priorytetową inwestycją Amica zaplanowaną na ten rok. Plany ewentualnej ekspansji numerycznej zostały odłożone na później.

- Jesteśmy zainteresowani rozwojem organicznym. Ciągle poszukujemy ciekawych lokalizacji, w których moglibyśmy wybudować stacje. Jednakże w tym roku nie planujemy rozszerzać sieci o nowe obiekty - usłyszeliśmy w biurze prasowym Amic Polska.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 12

 • 9
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony