REKLAMAPRIM - KABANOS - BANER GŁÓWNY - (05.07 - 31.08.2019)
Na zdj. sklep Amic Market

Na zdj. sklep Amic Market (fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Do połowy roku na wszystkich 115 byłych stacjach Lukoila, dziś należących do Amic Polska, działać będą sklepy Amic Market - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. Aktualnie w Polsce funkcjonują już 32 placówki pod tym szyldem.

REKLAMAKAiN - belka w artykułach (sierpień-wrzesień 2019)

Przypomnijmy, że Amic Energy przejęło w 2016 r. stacje Lukoila w Polsce (jak również na Łotwie i na Litwie). Na części z nich działały wcześniej sklepy convenience Carrefour Express. Amic Polska nie zdecydował się na kontynuację partnerstwa z francuskim operatorem spożywczym, a zamiast tego postawił na rozwój własnego konceptu sklepowego o nazwie Amic Market.

Właściwy rebranding stacji paliw z Lukoila na Amic, a także sklepów na Amic Market, rozpocznie się w lutym br., a zakończy w połowie 2019 roku. Jednak w związku z zakończeniem współpracy z Carrefourem, Amic zmuszony był już wcześniej umieścić brand Amic Market na części sklepów.

- Zdobyte doświadczenie po współpracy z Carrefour Express przełożyło się na optymalizację asortymentu i jego odpowiedni dobór do lokalizacji. Chcemy teraz przede wszystkim skupić się na rozwoju naszej oferty pod szyldem Amic Market i dostosowaniu jej do misji zakupowej naszych klientów - przekazało nam biuro prasowe Amic Polska.

Firma Amic Polska nawiązała sojusz z nowym partnerem, tym razem gastronomicznym. Amic współpracuje na zasadzie franczyzy korporacyjnej z siecią barów z kanapkami Subway. Jak dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl, koncept Subway obecny jest już na 10 stacjach Amica (tych, w których wdrożony już został najnowszy koncept).

Paliwowa spółka zdradza, że w 2019 r. współpraca z Subwayem będzie rozwijana w miarę modernizacji kolejnych stacji. To właśnie rebranding jest priorytetową inwestycją Amica zaplanowaną na ten rok. Plany ewentualnej ekspansji numerycznej zostały odłożone na później.

- Jesteśmy zainteresowani rozwojem organicznym. Ciągle poszukujemy ciekawych lokalizacji, w których moglibyśmy wybudować stacje. Jednakże w tym roku nie planujemy rozszerzać sieci o nowe obiekty - usłyszeliśmy w biurze prasowym Amic Polska.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 11

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony