REKLAMADOBROWOLSCY - Syty Wilk - Baner Główny (17.02 - 01.03.2020)

AmRest Holdings poinformowała, że dwóch dotychczasowych dyrektorów – członków Rady Dyrektorów – złożyło rezygnacje, a na ich miejsce powołano nowe osoby. Powołano też nowego prezesa i nowego szefa finansów.

REKLAMA
Mark Chandler, nowy CEO spółki AmRest Holdings

Mark Chandler, nowy CEO spółki AmRest Holdings (mat. prasowe)

Rada Dyrektorów podjęła decyzję o przyjęciu rezygnacji dyrektorów Henry'ego J. McGoverna i Stevena K. Winegara Clarka. Na wniosek Komitetu ds Nominacji i Wynagrodzeń wakaty zostały obsadzone przez Romanę Sadurską i Emilio Fullaondo Botellę.

Decyzje zostały podjęte w zgodnie z uzasadniającym raportem Rady Dyrektorów. Zgodnie z przepisami hiszpańskiej ustawy o spółkach kapitałowych, oba powołania zostaną przedłożone do ratyfikacji na najbliższym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy.

Ponadto Spółka informuje, że zgodnie z rekomendacją Komitetu ds. Nominacji i Wynagrodzeń, Rada Dyrektorów podjęła również decyzję o powołaniu Marka Chandlera na stanowisko Chief Executive Officer'a oraz Eduardo Zamarripa na stanowisko Chief Financial Officer'a.

Mark Chandler jest absolwentem studiów z zakresu matematyki i ekonomii na Whitman College. Uzyskał również tytuł MBA z marketingu i finansów na Columbia University w USA.

Rozpoczął pracę w AmRest Holdings w 2008 roku na stanowisku Dyrektora Finansowego (Chief Financial Officer). Posiada bogate doświadczenie z zakresu finansów, zarządzania i rozwoju biznesu.

Chandler wcześniej pracował jako CFO w Waytronix Inc. (obecnie CUI Global Inc.), spółce publicznej zajmującej się technologiami informatycznymi. Przez 23 lata pracował w Sara Lee Corporation, gdzie pełnił wiele funkcji zarządczych, w tym funkcję CEO ds. rozwoju biznesu w Europie oraz jako członek zarządu Sara Lee Apparel Europe. Swoją karierę zawodową rozpoczynał w American Express oraz w spółce General Foods.

AmRest Holdings SE jest największą niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka działa na podstawie umów franczyzowych sieci restauracji Kentucky Fried Chicken, Pizza Hut, Burger King i Starbucks. Firma operuje w Polsce, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Hiszpanii, Niemczech, Rumunii, Serbii, Słowacji i Węgrzech. Rozwija również działalność w Europie Zachodniej, Rosji oraz Chinach.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony