REKLAMAKORAL - SORBET - Baner Główny (22-28.05.2020)

HoReCa - rynek gastronomiczny

 

27 maja 2019, 11:42

Enefit, spółka należąca do estońskiej grupy Eesti Energia, największego wytwórcy energii elektrycznej w krajach bałtyckich, podpisał umowę na dostawę energii elektrycznej dla firm AmRest i AmRest Coffee. Enefit dostarczy energię do blisko 240 obiektów gastronomicznych należących do spółek na terenie całej Polski.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

(fot. rovenimages.com)

Kontrakt pomiędzy Enefit a AmRest został zawarty na okres roku. Spółka dostarczy blisko 54 GWh do około 240 obiektów gastronomicznych w całym kraju, w tym do restauracji Pizza Hut, KFC i Burger King, sieci kawiarni Starbucks, a także do budynków biurowych i magazynów firmy AmRest.

- Ze względu na charakter prowadzonej działalności, zależy nam na wiarygodnych partnerach, którzy zapewnią ciągłość sprzedaży prądu, bez względu na okoliczności. Przy wyborze dostawcy kierowaliśmy się nie tylko jakością dostarczanych usług. Ważna była dla nas również elastyczność, innowacyjne podejście oraz odpowiednie wsparcie i doradztwo na etapie zmiany sprzedawcy – komentuje Szymon Glapiński, senior energy manager CE w AmRest.

Enefit od 2017 roku, kiedy wszedł na rynek polski, sukcesywnie powiększa bazę swoich klientów w sektorze B2B – zarówno małych, średnich jak i dużych przedsiębiorstw. Na koniec 2018 roku spółka miała blisko 250 klientów korporacyjnych. W ubiegłym roku spółka zakontraktowała łącznie 454 GWh. Umowy podpisano z farmami wiatrowymi, biogazowniami i farmami fotowoltaicznymi o łącznej mocy wytwórczej 136 MW.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Malik 1 12 miesięcy temu

  Aż dziwne, że nikt nie mówi o wyrzuceniu ze spółki Pana Adama Sawickiego :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAB-BIO lody - Half Page (21.05.-04.06.2020 r.)
do góry strony