REKLAMAMLEKOVITA - Baner Główny (31.10 - 17.11.2019)

(fot. mat. prasowe Starbucks)

Rynek usług gastronomicznych rośnie jak na drożdżach. W ciągu najbliższych pięciu lat branża zwiększy sprzedaż w skali globalnej o 13 proc., czyli o ok. 360 mld dolarów. Znaczącą część tych wzrostów generują najnowsze technologie, które pozwalają konsumentom zamawiać posiłki w niemal dowolnym czasie i miejscu, korzystając przy tym z niemal nieograniczonego menu – raport Euromonitor International.

REKLAMAStoisko mięsne - belka w artykuła (14.11.-31.12.2019)

Firma Euromonitor zaprezentowała przegląd najciekawszych innowacji które zmieniają oblicze światowej gastronomii. Zdaniem autorów raportu, aplikacje mobilne zaczynają odgrywać coraz większą rolę w działalności wielu sieci gastronomicznych. Stają się kluczowym narzędziem budowania lojalności konsumentów, umożliwiają daleko idącą personalizację oferty i skuteczne zaspokajanie ich indywidualnych potrzeb, a przez to trwale zmieniają ich nawyki konsumpcyjne. Prezentujemy wybrane przykłady najciekawszych innowacji z tego obszaru.

Karma, Szwecja

Aplikacja Karma została wdrożona w Sztokholmie i w ciągu kilku lat rozszerzyła zasięg na wiele innych miast w całej Europie. Intencją jej twórców jest ograniczenie marnowania żywności. Karma odkupuje świeżą nie sprzedaną żywność od restauracji, kawiarni i sklepów spożywczych, a następnie odsprzedaje ją chętnym za połowę regularnej ceny. Restauratorzy i detaliści chętnie pozbywają się takich produktów za grosze, minimalizując straty. Konsumenci korzystają na tym, kupując pełnowartościowe produkty i dania restauracyjne w bardzo niskiej cenie, a przy okazji działają w dobrej sprawie.

My Open Menu, Włochy

Aplikacja My Open Market jest adresowana do konsumentów o holistycznym podejściu do odżywiania. Pozwala im przeglądać menu lokali gastronomicznych z uwzględnieniem własnych gustów i potrzeb dietetycznych. Można w niej tworzyć własne profile i filtrować ofertę gastronomiczną, wyszukując potrawy odpowiednie dla alergików, wegatarian czy osób z na diecie. Potrawy można zamawiać bezpośrednio z poziomu aplikacji.

Eat Fit, Indie

Eat.Fit to aplikacja do planowania posiłków i kontrolowania diety. Potrafi zliczać kalorie oraz monitorować proporcje poszczególnych grup produktów spożywczych w menu. Pozwala opracowywać odpowiednią dietę i realizować osobiste cele zdrowotne. Za jej pośrednictwem można zamawiać pojedyncze dania albo całotygodniowe menu, składające się z posiłków odpowiednio zblilansowanych pod względem liczby kalorii i wartości odżywczej.

SwiggyPop, Indie

Apka SwiggyPop działa na bazie popularnego w Indiach agregatora usług kurierskich Swiggy. Adresowana jest wyłącznie do osób chcących zjeść posiłek bez towarzystwa. Wszystkie dania z oferty są zbilansowane pod względem wielkości porcji i wartości odżywczych.

Mori Sushi, Egipt

Popularna na Środkowym Wschodzie sieć restauracji sushi udostępniła aplikację-grę, bazującą na mającej mnóstwo fanów grze Candy Crush. Użytkownicy grający w tę grę zbierają punkty, które mogą wymieniać na darmowe sushi. W aplikację wbudowane są ponadto funkcje dające dostęp do promocji i rabatów, a także edukacyjne.

LUNCH:ON, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Jest to rodzaj wirtualnej restauracji, dostarczającej lunch dla pracowników firm i instytucji. Codziennie rano aplikacja przesyła użytkownikom menu dnia, z którego mogą wybrać posiłek, na który mają ochotę. Zostanie on dostarczony o wyznaczonej godzinie, a opłata będzie naliczona automatycznie.

Źródło: Euromonitor International, New Concepts in Foodservice, Best of 2018

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony