REKLAMAPURELLA - SuperShots - Baner Główny (od 13 lipca)

(fot. Pixabay/CC0)

Apple bierze się za walkę z e-papierosami. Jak donosi "New York Times", koncern zbanował w piątek ze swojego sklepu App Store 181 aplikacji dedykowanych użytkownikom e-papierosów.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Ze sklepu wycofane zostały aplikacje pomagające w znajdowaniu sklepów z e-papierosami, dostarczające informacji na temat tego rodzaju produktów, oraz promujące vaping.

Decyzja Apple'a zapadła kilka miesięcy po tym, jak prezydent Donald Trump i amerykański rząd zaostrzyli swoją politykę względem producentów i dystrybutorów e-papierosów. Polityków do działania zmusiły oficjalne dane rządowej agencji Centers for Disease Control and Prevention, z których wynika, że tzw. vapowanie doprowadziło do co najmniej 40 zgonów i 2 tys. zachorowań na choroby układu oddechowego w USA.

Z e-papierosów korzystają głównie osoby młode, zachęcone innowacyjną formą podania używki, czy też smakowymi liquidami. Według amerykańskich władz, to właśnie młodzi ludzie są najmocniej narażeni na konsekwencje korzystania z tego rodzaju używek.

Najwięksi producenci wyrobów tytoniowych coraz częściej deklarują, że to właśnie e-papierosy są przyszłością rynku. Niektórzy posuwają się nawet do bardzo śmiałych prognoz, że "tradycyjne" papierosy kiedyś całkowicie znikną ze sprzedaży, gdyż zostaną wyparte przez nowsze produkty.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony