REKLAMADan Cake - Baner Główny (lipiec-sierpień 2018)

BRANŻA PO GODZINACH

 

9 sierpnia 2017, 08:57

(Mohammad, źródło: Twitter @BucketfulOfHate)

Podróbki markowych produktów to rynkowa codzienność. Ale podróbki szyldu znanej sieci spotyka się nieczęsto. A jeszcze trudniej trafić na inteligentną i zabawną próbę wykorzystania znanej marki dla zwiększenia popularności sklepu. Taka sztuka udała się kupcowi z Abu Dhabi.

REKLAMADANONE - Danonki - Belka w artykułach (lipiec 2018r.)

Pamiętacie takie próby podszywania się pod znane marki, jak odzież sportowa Didasa lub Puna czy sprzęt elektroniczny Panasonix? A baterie "paluszki" firmy SQNY? Kto z nas choć raz nie dał się nabrać na nazwę produktu, brzmiącą podobnie do znanej marki, z logotypem łudząco przypominającym oryginał pod względem typografii, kolorystyki i formy graficznej?

Próby skorzystania na popularności marki zdarzają się także w przypadku sklepowych szyldów. Bywają dowcipne i … legalne, jak w przypadku pewnego kupca, który w bezpośrednim sąsiedztwie sklepu Żabka otworzył własny, pod nazwą Bocian.

Oryginalnym pomysłem na zdobycie popularności dzięki przeróbce znanego szyldu wykazał się pewien kupiec z Abu Dhabi. Przerobił on znak Carrefour na Carefive – korzystając z faktu, że końcówka nazwy francuskiego detalisty jest identyczna z angielskim liczebnikiem "cztery". "Five" to oczywiście "pięć". Pomysł okazał się na tyle skuteczny, że o zwykłym sklepie w dzielnicy Mussafah arabskiej metropolii dowiadują się właśnie czytelnicy z dalekiej i egzotycznej – z tamtejszego punktu widzenia – Polski.

Szyld zaobserwował użytkownik Twittera Mohammad (@BucketfulOfHate). Jego wpis szybko zyskał popularność oraz mnóstwo polubień i komentarzy.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony