REKLAMADOBROWOLSCY - Syty Wilk - Baner Główny (17.02 - 01.03.2020)

Nie tylko w polskiej spółdzielczości mleczarskiej pojawiają się niejasności i wątpliwości co do wynagradzaniu dostawców. Okazuje się, że w Danii także dostawcy zaczynają się buntować z powodu nierównego traktowania mniejszych i większych rolników.

REKLAMA

(fot. arla.com)

LDM (National Association of Danish Milk Producers) ma wątpliwości dotyczące nierównego nagradzania członków spółdzielni i brak przejrzystości cennika. Rolnicy są niezadowoleni, bo każdy otrzymuje inną cenę i ma inne warunki umowy. Związek producentów skierował do zarządu Arli wniosek z prośbą o dostarczenie pełnej dokumentacji dodatków, które mleczarnia wypłaca spółdzielcom.

Przewodniczący LDM Kjartan Poulsen ogłosił, że zamierza iść z tą sprawą do sądu, chyba, że Arla pokaże przejrzystość rozliczeń i wytłumaczy model płatności za dostawy. Ponadto kilku członków zostało odsuniętych z programów realizowanych przez mleczarnię, które zapewniały uzyskanie wyższych cen za mleko, ze względu na położenie geograficzne gospodarstw i zbyt dużą odległość od siedziby firmy.

Właściciele Arli twierdzą, że nie mogą ujednolicić cennika dla każdego dostawcy, bo każda umowa jest sporządzana i zawierana indywidualnie.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony