REKLAMABelgian Meat Office - Baner Główny (16-30.09.2019)
Liad Barzilai, prezes zarządu Grupy Atrium

Liad Barzilai, prezes zarządu Grupy Atrium (fot. mat. prasowe)

Atrium European Real Estate Limited ogłosiła zawarcie umowy o wartości 298 mln EUR, dotyczącej sprzedaży dwóch centrów handlowych w Polsce – w Koszalinie i Lublinie.

REKLAMAVITAKRAFT - VITA NATURE -BELKA W ARTYKUŁACH (15-30.09.2019)

Nabywcą jest fundusz ECE European Prime Shopping Centre Fund II, będący pod zarządem niezależnego towarzystwa funduszy inwestycyjnych ECE Real Estate Partners. Finalizacja transakcji, która przewidywana jest na trzeci kwartał 2019 roku, uzależniona jest od spełnienia określonych warunków zawieszających.

Sprzedaż dwóch polskich aktywów – Atrium Koszalin i lubelskiego Atrium Felicity – jest elementem bieżącej strategii spółki, która repozycjonuje portfolio w kierunku dużych, prestiżowych centrów handlowych o dominującej pozycji, w najlepszych wielkomiejskich lokalizacjach oraz w stolicy.

Od roku 2015 do teraz Grupa nabyła wysokiej klasy aktywa w pierwszorzędnych lokalizacjach o wartości 0,5 mld EUR, natomiast sprzedała aktywa w mniejszych aglomeracjach o wartości 0,7 mld EUR, tym samym zmieniając skład swojego portfela ze 153 nieruchomości położonych w siedmiu krajach na 32 wysokiej jakości nieruchomości w czterech krajach.

Na początku bieżącego roku Atrium sprzedało działkę w Gdańsku za cenę odpowiadającą jej wartości księgowej, w kwocie 28 mln EUR. Uzgodniono też nabycie Centrum Handlowego Kings Cross w Warszawie o powierzchni około 7 tys. mkw, za kwotę 43,1 mln EUR. Finalizacja tej transakcji jest przewidziana na drugi kwartał tego roku.

– Zbywanie aktywów realizowane jest w ramach naszej bieżącej strategii obejmującej wzmacnianie aktywów oraz koncentrację na prestiżowych obiektach w najlepszych wielkomiejskich lokalizacjach, co powinno zaowocować wyższymi i bardziej zrównoważonymi zyskami w dłuższej perspektywie czasowej. Warszawa i Praga są niezmiernie ważne dla tej strategii z powodu ich rosnącej populacji i bardzo niskiego bezrobocia, które są czynnikami strukturalnymi wspierającymi wzrost wydajności naszych aktywów. Jestem bardzo zadowolony, że doprowadziliśmy do sprzedaży tak znaczącej części naszego portfolio powyżej jego wartości księgowej. Wpływy ze sprzedaży wykorzystamy do dalszej optymalizacji naszego bilansu oraz rozwoju portfolio w kierunku dominujących centrów handlowych w największych miastach na naszych podstawowych rynkach – powiedział Liad Barzilai, dyrektor generalny Grupy Atrium.

.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony