REKLAMAKongres Mięsny 2019 - Baner Główny (styczeń - luty 2019)
Auchan upraszcza swoją strukturę w Polsce

Auchan upraszcza swoją strukturę w Polsce (fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Grupa Auchan zdecydowała się połączyć pięć swoich spółek działających w Polsce. To oznacza, że struktura grupy zostanie uproszczona, a hipermarkety Auchan, supermarkety Simply Market, jak również segment e-commerce Auchan zarządzane będą wspólnie, z poziomu jednej spółki.

REKLAMAKongres Mięsny 2019 - belka w artykułach (styczeń 2019)

Jak dowiadujemy się z wpisu w Monitorze Sądowym i Gospodarczym, 28 marca br. w Piasecznie uzgodniony został plan połączenia pięciu spółek. W ramach fuzji, do spółki Auchan Polska sp. z o.o. wchłonięte zostaną cztery inne: Arel sp. z o.o., Arel sp. z o.o. sp.k., Auchan E-Commerce Polska sp. z o.o. oraz Elea Polska sp. z o.o.

Połączenie zostanie zrealizowane poprzez przeniesienie całego majątku czterech przejmowanych spółek do spółki Auchan Polska sp. z o.o. Proces ma się dokonać bez podwyższenia kapitału zakładowego głównej spółki.

W jaki sposób Auchan uzasadnia zmiany? - Decyzja o połączeniu jest przejawem realizacji przez spółkę przejmującą oraz spółki przejmowane założeń polityki Grupy Auchan w Polsce oraz na całym świecie polegającej na skupieniu w jednym podmiocie wszystkich formatów sprzedaży detalicznej (hipermarkety, supermarkety, sprzedaż internetowa), jak również zmierza do ograniczenia kosztów prowadzonej działalności oraz podyktowana jest istotnym interesem gospodarczym spółek łączących się - czytamy we wpisie do MSiG.

Przypomnijmy, że Grupa Auchan we wszystkich krajach w których jest obecna wdraża od kilkunastu miesięcy strategię "jednego szyldu". Działania grupy skupić się mają wokół brandu Auchan, co oznacza, że szyld Simply Market najprawdopodobniej wkrótce zniknie z polskiego rynku, a zastąpią go: Auchan Supermarket (większe placówki) i Moje Auchan (mniejsze Simply Markety). Takie sklepy zaczęły być testowane w Polsce na jesieni ubiegłego roku, o czym pisaliśmy na portalu wiadomoscihandlowe.pl jako pierwsi.

Czytaj także:
Auchan uruchamia pierwszy sklep Auchan Supermarket w Polsce [FOTOGALERIA]
Pierwszy sklep Moje Auchan w Polsce już działa. Sieć weszła w format convenience [FOTOGALERIA]

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 7

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony