REKLAMAMLEKOVITA - Baner Główny (31.10 - 24.11.2019)
Hipermarket sieci Auchan w Łomiankach pod Warszawą

Hipermarket sieci Auchan w Łomiankach pod Warszawą (materiały własne)

Trudna sytuacja sklepów Auchan w obszarze produktów nieżywnościowych, zmusiła władze firmy do szukania nowych rozwiązań, które urozmaiciłby i uatrakcyjniłby ofertę przemysłową, a tym samym zwiększyły jej sprzedaż. Edgard Bonte, szef Auchan Retail zapowiedział, że dopuszcza możliwość tworzenia partnerstw z firmami z „zewnątrz” operującymi w innych konceptach handlowych. Testy nowych projektów wewnątrz francuskich hipermarketów sieci ruszą wkrótce. Na pierwszy ogień idą partnerzy, którzy działają w ramach grupy przedsiębiorstw należących do – właściciela Grupy Auchan – Stowarzyszenia Rodziny Mulliez.

REKLAMA

W marcu br. Edgard Bonte, szef Auchan Retail poinformował, że w hipermarketach sieci będą powstawały powstaną wyspecjalizowane działy dedykowane marce partnera zewnętrznego (tzw. corners), które będą działały w koncepcie sklep w sklepie. Partnerami tego typu projektów będą sieci należące do Stowarzyszenia Rodziny Mulliez. Dzisiaj zapowiedzi sprzed kilku miesięcy zaczęły nabierać konkretnych kształtów. Jak informuje magazyn „Linear”, Auchan rozpoczyna w dwóch hipermarketach we Francji, testy tego typu rozwiązań Od października hipermarket Beauvais (Oise) będzie oferował kącik we współpracy z marką Boulanger, zaś hipermarket Bagnolet (Seine Saint Denis) będzie prowadził pilotażowy projekt z siecią Electro Dépôt. Według serwisu LSA testy projektów będą trwały ok. sześć miesięcy. Po tym czasie, na podstawie wyników sprzedaży, firmy podejmą decyzję o kontynuowaniu współpracy lub zamknięciu projektu.

Auchan ogłosił, że w drugiej połowie roku już pięć francuskich hipermarketów może testować tego typu projekty głównie z „wyspecjalizowanymi liderami non-food należących do Stowarzyszenia Rodziny Mulliez”. Edgard Bonte, zaznaczył, że Auchan będzie współpracował nie tylko z markami należącymi do Rodziny Mulliez. Podkreślił, że Auchan potrzebuje większej otwartości i będzie testować partnerstwa z firmami operującymi w kategoriach przemysłowych, w których specjalistyczne supermarkety będą najbardziej odpowiednie i najlepiej uzupełnią ofertę hipermarketów sieci. Można sobie wyobrazić, że w hipermarketach Auchan mogą pojawić się takie marki jak Decathlon, Norauto lub Kiabi

We Francji nie tylko Auchan szuka pomysłu na lepszą ofertę produktów przemysłowych, czy elektroniki użytkowej, która odpowiedziałaby skutecznie na zmieniające się oczekiwania konsumentów. Ta ostatnia kategoria w ciągu ostatnich 10 lat straciła na tamtejszym rynku niemal „połowę swoich obrotów”. Umowy z partnerami zewnętrznymi podpisał m.in. Carrefour, który wprowadził do swoich hipermarketów markę Darty, a wkrótce pojawi się w nich także koncept sieci Fnac.

Projekty typu sklep w sklepie pojawiły się także w Polsce, oczywiście w różnej konfiguracji i zakresie. Sieć Tesco, uruchomiła wewnątrz swoich sklepów działy z markami F&F, F&F Home czy Bistro. Brytyjski operator na rynku węgierskim współpracuje z sieciami Media Markt i H&M, a w Polsce z TK Maxx. Firma Carrefour kilkanaście miesięcy temu podpisała umowę o współpracy z siecią Media Markt i testuje wewnątrz swoich hipermarketów dwa „sklepy” z ofertą elektroniki użytkowej niemieckiej sieci. Warto przypomnieć, że kilka lat temu francuski operator uruchomił wewnątrz jednego ze swoich warszawskich sklepów restaurację sieci McDonald’s. Projekt jednak zamknięto.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 15

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 5
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony