REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)

(fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Auchan w ramach akcji "Nie marnujemy, ratujemy!" oferuje w niektórych swoich sklepach niższe ceny na żywność o krótkim terminie przydatności do spożycia. Francuski detalista jest kolejną siecią po Lidlu, która zdecydowała się na taki krok.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Rabat udzielany przez Auchan to 50 proc. od ceny podstawowej, czyli dokładnie tyle samo, ile oferuje Lidl. W odwiedzonym przez portal wiadomoscihandlowe.pl sklepie Auchan lada chłodnicza z przecenionymi produktami znajdowała się zaraz przy kasach, dzięki czemu była dobrze widoczna dla klientów. Wśród produktów o obniżonej cenie dominowały paczkowane wyroby mięsne.

Auchan określa przecenione wyroby mianem "pełnowartościowych produktów z krótką datą ważności do spożycia", a do sięgnięcia po te towary zachęca klientów hasłami "Zero waste. Dbamy o żywność, nie wyrzucamy" oraz "Tutaj możesz kupić taniej - z rabatami".

To już kolejna inicjatywa Auchan w ramach szerszej akcji "Razem odpowiedzialni". Niedawno Auchan udostępniło klientom możliwość pakowania towarów sprzedawanych na wagę do ich własnych pojemników.

- Troska o wpływ, jaki wywieramy na środowisko, jest dziś konieczna by zachować nasz świat. Zobowiązujemy się dbać o planetę ograniczając nasz ślad węglowy. W Auchan zwracamy szczególną uwagę na walkę z marnowaniem żywności, sortowanie odpadów, ograniczenie zużycia plastikowych toreb, lepsze zarządzanie energią czy ochronę bioróżnorodności. Realizujemy liczne projekty edukacyjne o tematyce środowiskowej - podkreśla Auchan Retail Polska.

Przypomnijmy, że pod koniec października, po półrocznych testach, podobny projekt do "Nie marnujemy, ratujemy" Auchan wprowadzony został we wszystkich 700 sklepach sieci Lidl w Polsce. W ramach akcji "Kupuję, nie marnuję" dyskonter zobowiązał się do oferowania po niższych cenach żywności o krótkim terminie przydatności.

W Lidlu o 50 proc. przecenione będą: świeże mięso, drób i ryby, produkty chłodnicze oraz część tzw. suchych artykułów (m.in. chleby pakowane, ciasta), o krótkim terminie przydatności. Przecena tych artykułów pojawiać się będzie przed upływem terminu przydatności do spożycia i będzie obowiązywać do jego ostatniego dnia. W przypadku tej sieci, produkty objęte przecenami zawsze znaleźć będzie można w miejscu ich standardowej prezentacji.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~iwona97@vp.pl 1 7 miesięcy temuocena: 100% 

  W sieci Tesco pracuję 10 lat. Od samego początku żywność z krótkim terminem przydatniości była przeceniana i jest przeceniana do dziś. Jeszcze wcześniej pracowałam w Carrefour (pod wcześniejszą marką) i tam było podobnie. Zresztą do tej pory tak tam jest. W międzyczasie pracowałam w małym sklepie gdzie robiono to samo .Co takiego jest w Auchan czy Lidl, że tylko o nich się pisze w tym kontekście?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony