REKLAMAMLEKOVITA - Wypasione 2020 - Baner Główny (01-10.06.2020)

Włoska dywizja Auchan Retail, we współpracy z Mastercard, wdrożyła aplikację AuchanSpeedy, dzięki której klienci mogą podczas zakupów samodzielnie skanować kody produktów i płacić za nie telefonem. Testy prowadzone są w dwóch marketach sieci we Włoszech.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.
Aplikacja mobilna jest dostępna w sklepie Google Play od 20 marca

Aplikacja mobilna jest dostępna w sklepie Google Play od 20 marca (Źródło: play.google.com)

Obecnie usługa dedykowana jest dla uczestników programu lojalnościowego LaTua! Posiadacze karty lojalnościowej mogą pobrać aplikację mobilną na swojego smartfona, a następnie stworzyć konto i zarejestrować na nim dowolną kartę płatniczą, obsługiwaną przez system Masterpass.

Aplikacja umożliwia skanowanie kodów produktów w sklepie. Przed wejściem na salę sprzedaży użytkownik musi się zalogować do systemu – za pośrednictwem łącza bluetooth lub poprzez zeskanowanie kodu płaskiego QR. Następnie powinien skanować smartfonem kody kreskowe z produktów, które chce kupić, a po dokończeniu zakupów może za nie zapłacić bezpośrednio z aplikacji na urządzeniu mobilnym. Po zatwierdzeniu płatności na telefonie pojawi się kod kreskowy, którym klient otworzy automatyczną bramkę przy wyjściu.

AuchanSpeedy zapisuje całą historię zakupów danego użytkownika, można też wybrać opcję przesyłania kolejnych paragonów na e-mail. Dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba przechowywać drukowanych paragonów, np. do celów reklamacyjnych. Aplikacja obsługuje ponadto program lojalnościowy LaTua! i automatycznie zlicza punkty przyznane za zakupy.

Apka jest dostępna w sklepie Google Play od 20 marca – na razie tylko dla użytkowników z Włoch. Testy prowadzone są w dwóch włoskich placówkach: Sklepie MyAuchan w Mediolanie – Corso San Gottardo oraz w supermarkecie Auchan w Brescii, przy Via San Bartolomeo. Do końca 2018 roku usługa ma być dostępna w 50 marketach sieci, a po pomyślnym zakończeniu testów prawdopodobnie – zgodnie ze zwyczajami detalisty – będzie wdrażana w kolejnych krajach.

Auchan Retail Italia zarządza siecią 48 hipermarketów, ponad 1,5 tys. supermarketów oraz ponad 60 aptek Lillapois.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony