REKLAMAHELIO - NATURA - BANER GŁÓWNY (30.03 - 05.04.2020)

(Flickr / pierrO [CC BY 2.0])

Auchan dysponuje we Francji setkami hektarów ziemi uprawnej. Zlokalizowane są wokół 50 marketów sieci poza Paryżem. Koncern chce je wykorzystać do produkcji własnej świeżej żywności – informuje portal IGD.

REKLAMANutrend - Belka w artykułach - Baner nr 2 (16.03 - 16.04.2020)

Auchan France wykorzystuje slogan „dobre, zdrowe, lokalne”. Sieć chce to hasło wprowadzić w życie, uruchamiając nowy segment działalności – miejskie farmy. Detalista jest właścicielem – za pośrednictwem spółki-córki, specjalizującej się w nieruchomościach – setkami hektarów ziemi uprawnej, zlokalizowanej w pobliżu części marketów. Firma chce wykorzystać ok. 50 takich lokalizacji pod rolniczą działalność produkcyjną. Projekt ma ruszyć do 2020 r.

Wiele hipermarketów sieci zlokalizowanych jest na przedmieściach, a w ich okolicach koncern posiada duże działki, które nadają się do zagospodarowania pod uprawy. W ok. 50 lokalizacjach mają powstać 100-hektarowe gospodarstwa, w których uprawiane będą owoce i warzywa. Sprzedawane będą pod specjalnie utworzoną marką własną. Do upraw mają być zatrudnieni właściciele lokalnych gospodarstw rolnych i okoliczni mieszkańcy – relacjonuje IGD.

Podobne kroki podejmują inne wielkie sieci. Carrefour już w maju 2017 r. ogłosił, że będzie testował projekty związane z „rolnictwem miejskim”. Z kolei belgijski Delhaize zorganizował uprawy na dachu jednego ze swoich marketów w Brukseli – projekt ruszył w październiku ubiegłego roku.

Detaliści szukają sposobów na skrócenie łańcucha dostaw świeżej żywności, chcą ją też pozyskiwać w bardziej zrównoważony sposób. Dodatkowa korzyść to zmniejszenie emisji CO2 oraz obniżenie kosztów transportu.

Źródło: IGD

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMARetail FMCG Congress - Half Page - marzec-kwiecień 2020
do góry strony