REKLAMAKORAL - Lodowa Finezja - Baner Główny (czerwiec-lipiec 2018)
Hipermarket sieci Auchan w Warszawie

Hipermarket sieci Auchan w Warszawie (materiały własne)

CEO firmy Auchan, Wilhelm Hubner, zapowiedział na konferencji magazynu LSA start nowego formatu hipermarketów. Pierwszy sklep ma zostać uruchomiony w marcu 2019 roku.

REKLAMADANONE - Danonki - Belka w artykułach (lipiec 2018r.)

Wilhelm Hubner stwierdził, że nowy koncept podczas prac wewnątrz firmy nie jest nazywany hipermarketem. Ma to być zupełna nowość, ale w tym momencie Auchan nie zdradza żadnych szczegółów.

Zgodnie z deklaracjami CEO sieci Auchan, nowy koncept pojawi się nie tylko we Francji, ale także w krajach, w których francuski operator cieszy się silną pozycją rynkową, m.in. w formacie hipermarketów. To sygnał, że w perspektywie najbliższych lat w Polsce może pojawić się nowy koncept sklepu, który ma "uratować rynek hipermarketów".

Auchan chce także rozwijać koncept Auchan Minute na kolejne kraje. Ponadto w planach jest ograniczenie liczby marek własnych - z 230 do zaledwie 15.

Przypomnijmy, tydzień temu Wilhelm Hubner w rozmowie z mediami mówił o aktualnych planach Auchan. - Musimy zmienić model. Pracujemy nad tym, licząc, że pierwsze pozytywne sygnały pojawią się do ​​końca 2018 roku. Nie będzie zamykania hipermarketów we Francji, ale – zgodnie z naszą strategią – będziemy koncentrować nasze wysiłki na klientach internetowych, obsłudze i ofercie – komentował.

Jak wynika z badań firmy Kantar, Auchan to obecnie 13. największa sieć na świecie. W 2017 roku jej przychody mają wynieść nawet 65 mld dolarów. Sieć sklepów firmy przekroczy 3,9 tys. punków. 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 7

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony