REKLAMADziugas_banner główny_12.05. - 12.06.

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie wydał decyzję środowiskową w sprawie budowy galerii handlowej w Piasecznie. Inwestycja to rozbudowa istniejącego hipermarketu Auchan. Obiekt będzie miał łącznie 83 tys. mkw. powierzchni najmu - więcej, niż np. Galeria Mokotów Warszawie.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.
Planowana wizualizacja Galerii Piaseczno

Planowana wizualizacja Galerii Piaseczno (fot. Auchan )

W ramach inwestycji dojdzie do dużej przebudowy już istniejącego hipermarketu Auchan wraz z pasażem handlowym. Ponadto powstanie parking podziemny, a parking naziemny zostanie przebudowany. Przebudowany zostanie zjazd na ul. Puławską. Zlikwidowany zostanie również market Leroy Merlin, a obecnie istniejący budynek - rozebrany.

Oprócz funkcji handlowej, na terenie centrum powstanie m.in. myjnia samochodowa, stacja obsługi pojazdów oraz stacja paliw płynnych. Łączna powierzchnia obiektu po zakończeniu inwestycji to 24,4 ha (obecnie - 13,9 ha). Zabudowany zostanie teren o powierzchni ponad 16 ha.

Łączna powierzchnia najmu galerii, w której powstanie 220 sklepów, wyniesie ponad 83 tys. mkw.

Zgodnie z decyzją RDOS, inwestor, firma Immochan, będzie mogła zrealizować inwestycję w wariancie C. Zakłada ona m.in. cofnięcie linii zabudowy od strony wschodniej (gdzie znajdują się domy jednorodzinne) i umieszczenie tam terenów zielonych oraz parkingów.

Budowa galerii potrwa ok. 30 miesięcy. Ustalono już harmonogram inwestycji - w tym rozbiórki już istniejących zabudowań i budowy nowych obiektów. Wiadomo już, że po otwarciu centrum będzie czynne od godz. 8 do 22, z wyłączeniem kina i centrum fitness.

Walka o rozbudowę centrum rozpoczęła się już w 2011 roku. Inwestycja spotkała się jednak z dużym oporem okolicznych mieszkańców. Inwestor, firma Immochan, musiała m.in. uzupełniać wniosek.

Głównym problemem była kwestia hałasu generowanego przez obiekt. Z tego względu RDOS nakazał ustawienie specjalnych ekranów typu "zielona ściana", które mają ograniczyć jego emisję poza teren obiektu.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 15

 • 11
  BARDZO PRZYDATNY
 • 3
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (5)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~majka 5 ponad rok temuocena: 100% 

  A co bedzie z Leroy Merlin ? Pobuduja gdzies w poblizu ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Piotr 4 ponad rok temuocena: 100% 

  Podobno kino Helios.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pablo 3 ponad rok temuocena: 100% 

  Bo była pani przewodnicząca podpisywała wszystko co jej pracodawca podsunął a teraz gdy nie ma możliwości bo została usunięta to założyła nowy związek działający dla i z pracodawca

  oceń komentarz
 • ~ciekawski 2 ponad rok temuocena: 75% 

  Auchan nie ma pieniędzy na podwyżki dla pracowników którzy generują mu zyski a buduje taką galerię ciekawe

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Aga 1 ponad rok temuocena: 33% 

  Czy wiadomo jakie to będzie kino?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony