REKLAMAMARKET ROKU 2019 - Baner Główny (styczeń 2019)

BRANŻA PO GODZINACH

 

9 lutego 2018, 16:49

(By Arewicz (Own work) [GFDL])

Wchodzące w życie w marcu br. ograniczenia handlu w niedziele wpłynie na organizację publicznego transportu miejskiego. MPK Poznań jako pierwsze zapowiedziało zmiany w rozkładzie jazdy niektórych linii autobusowych – informuje portal zbiorowy.info.

REKLAMAKongres Mięsny 2019 - belka w artykułach (styczeń 2019)

Przewoźnik zmieni w „niehandlowe” niedziele rozkład jazdy trzech linii autobusowych. Dwie z nich będą miały skrócone trasy, autobusy na trzeciej pojadą zmienioną, nieco krótszą trasą, nie dokonując zajazdu pod centrum handlowe Szwajcarska. W niedziele handlowe autobusy będą jeździć według dotychczasowych rozkładów jazdy – relacjonuje serwis zbiorowy.info.

Poznański przewoźnik określa zmiany jako drobne i zapewnia, że nie utrudnią one życia pasażerom. Portal poświęcony komunikacji miejskiej skontaktował się z urzędami miejskimi w Toruniu i Łodzi. Miasto Kopernika na razie nie przewiduje modyfikacji w funkcjonowaniu transportu miejskiego, ale będą się przyglądać rozwojowi sytuacji. Urzędnicy odpowiedzialni za transport będą analizować potoki pasażerskie i na tej podstawie będą podejmować decyzje o ewentualnych zmianach. W Łodzi Zarząd Dróg i Transportu nie zamierza dokonywać zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej.

W większości dużych aglomeracji miejskich w soboty i niedziele transport publiczny funkcjonuje według innych rozkładów jazdy niż w dni robocze. Zazwyczaj zmniejszona jest częstotliwość kursowania pojazdów na wielu liniach, zdarzają się także przypadki, gdy na trasy wypuszczane są tramwaje jedno-wagonowe zamiast dwu-wagonowych albo mniejsze autobusy zamiast „przegubowców”. Chodzi o racjonalizację połączeń i ograniczenie „pustych” przebiegów. Jeśli zakaz handlu w niedziele zmniejszy „potoki pasażerskie, np. na liniach łączących duże osiedla z centrami handlowymi, samorządy mogą zostać zmuszone do modyfikacji rozkładów jazdy.

Czytaj więcej na zbiorowy.info

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Marysiaa 1 11 miesięcy temu

  We Wrocławiu 133 też w niedziele już nie będzie kursowało do CH. Auchan Bielany

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony