REKLAMAPRIM (KABANOS) - Baner Główny (03-16 kwietnia 2020)

(Unsplash.com)

Novitus, producent drukarek fiskalnych Delio, w których nastąpiła „awaria zegara” na bieżąco stara się naprawić problem. Rozmawialiśmy z właścicielem księgarni Pan Tadeusz w Tarnowie, który nie czekając na serwisanta, sam zawiózł swoją drukarkę fiskalną do serwisu Novitusa w Nowym Sączu.

REKLAMA

Pan Paweł spędził w Nowym Sączu kilka godzin, gdzie czekał razem z innymi osobami mającymi podobny problem. Oczekującym klientom zaoferowano pomieszczenia biurowe, poczęstowano ich kawą i ciastkami. W ocenie naszego rozmówcy firma starała się jak mogła, aby złagodzić niedogodności związane z awarią. Sama aktualizacja urządzenia nie trwała długo.

Dwóch serwisantów wspieranych jest przez niemal wszystkich pracowników firmy. Nasz rozmówca miał do aktualizacji jedną drukarkę fiskalną, ale widział przedstawicieli autoryzowanych punktów serwisowych, którzy po zebraniu urządzeń od klientów, czekali w kolejce z kilkudziesięcioma urządzeniami.

Informacja o problemach z drukarkami fiskalnymi Delio firmy Novitius pojawiła się 1 stycznia 2020 roku. Firma poinformowała, że w drukarkach tych wystąpił „błąd zegara” blokujący możliwość wystawienia paragonów z właściwą datą. „Niestety niemożliwe jest dokonanie naprawy u Klienta i konieczna jest interwencja serwisu producenta. Novitus uruchomił specjalną akcję serwisową, a Oddziały Serwisu Novitus w całej Polsce pracują bez przerwy nad usuwaniem usterek i maksymalnym przyspieszeniem wszystkich napraw – podano w komunikacie.

Wgrywaniem oprogramowania aktualizacyjnego w Novitusie zajmuje się serwis centralny w Nowym Sączu i 5 oddziałów: w Warszawie, Dąbrowie Górniczej, Wrocławiu, Gdańsku oraz Poznaniu. Widać, że firma stara się rozwiązać problem jak najszybciej, ale skala usterki może być duża. Do serwisu przyjeżdżają urządzenia wyprodukowane zarówno rok temu jak i kilka lat wcześniej. 

Jak dowiedzieliśmy się w oddziale w Poznaniu, w województwie wielkopolskim jest dodatkowo kilku serwisantów, którzy zajmują się aktualizacją oprogramowania w problematycznych drukarkach fiskalnych.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMARetail FMCG Congress - Half Page - marzec-kwiecień 2020
do góry strony