REKLAMAHELIO - NATURA - BANER GŁÓWNY (30.03 - 05.04.2020)

HANDEL I DYSTRYBUCJA

 

14 stycznia 2020, 13:54

Zakaz handlu

Zakaz handlu (fot. Konrad Kaszuba)

Ostatni miesiąc w roku to prawdziwy pogrom dla małych przedsiębiorców prowadzących własne sklepy. Z danych GUS wynika, że z rynku zniknęło 9,5 tys. firm. Przez poprzednich 11 miesięcy ubyło ich tylko 1,5 tys.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

O sprawie pisze portal businessinsider.com.pl. Tendencja spadkowa, w przypadku małych firm jest zauważalna od dawna. To efekt tego, że nie wytrzymują one konkurencji. Dochodzą do tego zmiany w prawie. Jak donosi portal, od początku 2018 roku, czyli od momentu wprowadzenia częściowego zakazu handlu w niedzielę, liczba podmiotów z branży skurczyła się o 22 tys.

Eksperci przekonują, że to właśnie zakaz handlu, który w założeniu miał wspierać mniejsze sklepy, okazał się dla nich niekorzystny. Problemem jest także sukcesja, ponieważ młodsze pokolenie nie chce przejmować biznesu po swoich rodzicach. Jeszcze inną trudnością jest liczba regulacji prawnych, z którymi musi mierzyć się handel. W ostatnich latach było ich aż 20.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Róża 2 2 2 miesiące temuocena: 100% 

  Pis niszczy polską gospodarkę drapieżnym fiskalizmem i typową dla tej organizacji anarchią prawną. Pis wprowadza chaos poprzez ciągle nowe, coraz bardziej restrykcyjne przepisy. Ale skoro mamy 500 plus to musimy mieć podatki minus i służbę zdrowia minus. Ktoś musi zapłacić za przekupywanie wyborców przez pis.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Handlowiec 1 2 miesiące temuocena: 100% 

  Dane z ostatnich 11 miesięcy??!!, dane z całego roku byłyby diametralnie inne, ponieważ najwięcej likwidacji występuje w styczniu każdego roku. Ktoś chyba chce aby te dane wyglądały w pewien "zaplanowany" sposób.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Half Page (kwiecień - maj 2020)
do góry strony