REKLAMAKORAL - Baner Główny - Rożek Duo (18-24.03.2019)

(fot. mat. prasowe)

Z danych Federacji Przedsiębiorców Polskich wynik, że aż 9 na 10 Polaków chciałaby dokonywać transakcji bez użycia gotówki. Problemem pozostaje jednak nadal nie najlepiej rozwinięta infrastruktura. Przedsiębiorcy czekają także na odpowiednie regulacje prawne.

REKLAMATargi w Krakowie - Belka w artykułach (marzec)

Dziś liczba punktów przyjmujących płatności bezgotówkowe na jeden milion mieszkańców plasuje nas pod tym względem na 22 miejscu pośród krajów Unii Europejskiej. - Nowoczesne technologie cyfrowe to innowacyjność i konkurencyjność gospodarki. Jej dynamiczny rozwój wymaga zwiększania roli elektronicznych instrumentów płatniczych – nie tylko kart płatniczych i przelewów, ale wszelkich innowacji finansowych. Takie podejście przynosi korzyści dla przedsiębiorców, gdyż pozwala w dłuższej perspektywie obniżyć koszt obsługi gotówki, a co za tym idzie koszt prowadzenia działalności gospodarczej. Wsparcie i popularyzacja nowoczesnych form płatności w biznesie i administracji to również wyjście naprzeciw oczekiwaniom i nowym przyzwyczajeniom Polaków, którzy coraz chętniej płacą bezgotówkowo – mówi Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich.

Zdaniem ekspertów z FPP, planowane wprowadzenie ustawy o płatnościach bezgotówkowych wesprze także rozwój e-administracji – ułatwi obywatelom dostęp do urzędów i przyspieszy załatwianie spraw, dokonywanie opłat skarbowych czy wpłat podatków. Od marca 2017 roku liczba urzędów, w których zainstalowano terminale płatnicze, wzrosła 6-krotnie, terminale płatnicze znajdują się też we wszystkich, aż dwóch tysiącach policyjnych radiowozów.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony