REKLAMAHELIO - Baner Główny - Bakaliowe Kieszonkowe (18-29.09.2019)
Sklep sieci Textilmarket

Sklep sieci Textilmarket (materiały prasowe)

PKO BP i ING Bank Śląski zerwały umowy kredytowe z formą TXM. Ich zdaniem firma nie wywiązała się obowiązku dostarczenia kilku zestawień. Sieć nie dopatrzyła się nieprawidłowości.

REKLAMAVITAKRAFT - VITA NATURE -BELKA W ARTYKUŁACH (15-30.09.2019)

Bank ING poinformował, że nie otrzymał od TXM m.in. spisu rzeczy, na których bank posiada zastaw kredytu. Brakuje też informacji o terminach płatności wraz z wyszczególnieniem ich wartości. TXM twierdzi z kolei, że wszystkie informacje były przekazywane na bieżąco, ostatnie 6 sierpnia.

Jak informuje money.pl, ING zablokował właścicielowi sieci Textilmarket limit kredytowy (mogła wykorzystać jeszcze 2,2 mln zł) oraz dostęp do kredytu na rachunku bieżącym w wysokości 2,9 mln. Na podobny ruch zdecydowało się też PKO BP. Zablokowano limit w wysokości 1,8 mln zł i środki pieniężne w kwocie 1,2 mln zł.

Obecnie trwają starania, aby ponownie uruchomić limity kredytowe. TXM już wcześniej informowało, że jeśli się to nie stanie, firma złoży wniosek o upadłość.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony