REKLAMADziugas_banner główny_12.05. - 12.06.
 

31 października 2019, 12:29

Kiosk Ruch

Kiosk Ruch (fot. mat. prasowe)

Po roku restrukturyzacji Ruch jest w gorszej sytuacji niż przed nią. Dystrybutor prasy liczy na przejęcie przez PKN Orlen, który z kolei ma uratować kolportera przed bankructwem.

REKLAMANutrend - ISODRINX - belka w artykułach (28.05 - 02.06.2020)

PKN Orlen chce rozwijać format O!Shop poza siecią stacji paliw. Dlatego spółka chce przejąć sieć Ruchu. Do finalizacji transakcji potrzebna jest zgoda urzędu antymonopolowego, ale jak informuje „Puls Biznesu” dystrybutor prasy czeka na nią z nożem na gardle.

Pod koniec sierpnia zakończyło się przyspieszone postępowanie układowe Ruchu. Według ostatniego sprawozdania zarządcy sądowego, firmy Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja, przychody nie wystarczą na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, która jest nierentowna. Ruch nie jest w stanie samodzielnie wypracować rozwiązań, które w dłuższej perspektywie umożliwiłyby przezwyciężenie kryzysowej sytuacji i poprawę wyników finansowych.

Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja podaje, że Ruch istnieje tylko dlatego, że Alior Bank warunkowo utrzymuje jego finansowanie. Na 27 sierpnia 2019 r. przeterminowane zobowiązania pozaukładowe spółki sięgały 27,5 mln zł. Do tego dochodzi pokaźna kwota wynikająca z kredytów i gwarancji w stosunku do Aliora, która wynosi ponad 150 mln zł.

Pomimo tego, że Ruch szuka oszczędności, koszty działalności nadal przewyższają zyski. Na koniec sierpnia spółka straciła około 40 mln zł, a wynik na netto jest jeszcze gorszy i wynosi blisko 47 mln zł na minusie. To gorzej niż w 2018 r. 
 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 6

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony