REKLAMAMARKET ROKU 2019 - Baner Główny (styczeń 2019)
Targ weekendowy na bazarku

Targ weekendowy na bazarku "Na dołku" (Źródło: bazareknadolku.pl)

Prokuratura bada, czy nie zostały przekroczone uprawnienia w związku z likwidacją pętli autobusowej i przeniesieniem w to miejsce targowiska "Na dołku". Możliwe zarzuty korupcyjne - dowiedziała się Tvn Warszawa.

REKLAMAKongres Mięsny 2019 - belka w artykułach (styczeń 2019)

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków przez Zarząd Transportu Miejskiego, Zarząd Dróg Miejskich, Biuro Mienia i Skarbu Państwa, Urząd Dzielnicy Ursynów przy okazji likwidacji pętli autobusowej i przeniesienia w to miejsce bazarku, w związku z budową tunelu Południowej obwodnicy Warszawy.

Zarząd Transportu Miejskiego zorganizował przetarg, który nie został rozstrzygnięty z "przyczyn proceduralnych", a w tym samym czasie ratusz rozpoczął procedurę "wygaszenia stałego zarządu", co w rezultacie oznacza przejęcie terenu przez miasto od ZTM - jak podaje Tvn Warszawa. Został ogłoszony konkurs i nie było zaskoczeniem, że wygrali go kupcy z targowiska "Na dołku".

Dziś na zlikwidowanej pętli działa już targowisko. Pętli nie ma, a autobusy pojechały objazdami. Przez kilka miesięcy koszty transportu w tej okolicy były wyższe o 100 tysięcy złotych miesięcznie niż przed likwidacją pętli - dodaje Tvn Warszawa.

Targowisko Na Dołku to jedno z pierwszych tego typu w dzielnicy. Na początku lat 90. można było tutaj kupić wszystko: futra, niemieckie telewizory czy japońskie magnetofony "jamniki". Kilka lat temu dzielnicą poruszyła informacja, że bazar musi ustąpić drogowcom, którzy wybudują na Ursynowie Południową Obwodnicę Warszawy. Przez zamieszanie z nową lokalizacją kupcy przez wiele miesięcy nie chcieli opuścić placu budowy, a drogowcy nie mogli prowadzić swoich prac, które w efekcie nabrały opóźnienia wobec pierwotnego harmonogramu - jak podaje Tvn Warszawa.

Źródło: tvn24.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony